Слухати

Берлін: антифашисти перекрили маршрут неонацистського маршу (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Берлін: антифашисти перекрили маршрут неонацистського маршу (ВІДЕО)

20 серпня 2017 - 08:59
В Шпандау неонацисти організували марш на честь 30-річчя смерті Рудольфа Гесса. Антифашисти перекрили його маршрут

У берлінському районі Шпандау в суботу, 19 серпня, близько тисячі антифашистів перекрили маршрут маршу неонацистів, не пустивши їх в центр району. Сили правопорядку щоб уникнути зіткнень направили близько 800 неонацистів іншим маршрутом, повідомляє dw.com.

Представники антифашистів оцінили свою акцію як успішну. Порядок забезпечували близько тисячі поліцейських, які до кінця маршу неонацистів змогли утримати дві групи від великих зіткнень. Затримано кілька людей.

zatrymannya22.jpg

Поліція затримала кількох людей // СNN
Поліція затримала кількох людей
СNN

Приводом для маршу неонацистів стала 30-а річниця з дня смерті сподвижника Адольфа Гітлера Рудольфа Гесса. Гесс покінчив життя самогубством 17 серпня 1987 року в тюрмі для військових злочинців в Шпандау.

Щоб в’язниця не стала об’єктом культу неонацистів, її знесли в тому ж 1987 році — Гесс був її останнім ув’язненим. До самої смерті він не відмовився від своїх поглядів.

Заявка на марш була складена таким чином, що в німецької влади не знайшлося законних підстав для його заборони, заявив сенатор з внутрішніх справ Берліна Андреас Гайзель (Andreas Geisel).

«Я б вважав за краще заборону, але ми досконально все перевірили і переконалися в тому, що принципи свободи і демократії діють і для покидьків», — зазначив він.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+