Слухати

Transparency заявляє про посилення тиску на українських антикорупціонерів  / Новини на Громадському радіо

Transparency заявляє про посилення тиску на українських антикорупціонерів

21 серпня 2017 - 16:06
Міжнародна антикорупційна організація Transparency заявляє про підвищення тиску правоохоронних органів на українських антикорупціонерів

Transparency International Україна закликає правоохоронні органи припинити зловживати повноваженнями та переслідувати активістів. На думку організації, найбільш показовим прикладом політичного тиску та вибірковості правосуддя став судовий процес над Віталієм Шабуніним, головою «Центру протидії корупції».

«Ця судова справа є продовженням утисків ЦПК та став публічною розправою над незручним для влади активістом. За правопорушення кожен має нести належну відповідальність, але ні в якому разі, це не може перетворюватися у тиск на активістів та зловживання правоохоронними органами своїми повноваженнями: «Жодна зі «справ Майдану»,  справа про розстріл Небесної Сотні чи справи про перешкоджання роботі журналістів у 2016 році так швидко не розслідувалося. Ми можемо стверджувати, що «справа Шабуніна» є нічим іншим як показовою розправою»», — заявляє виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин. 

«Листи від СБУ команда «Четверта влада» отримала після розслідування походження статків вихідця з Рівненщини, а нині першого заступника голови СБУ, Павла Демчини. Управління СБУ у Рівненській області вимагало у регіональної організації, що є лише учасником національного проекту надати вичерпну інформацію про фінансування всього проекту. З погрозами від СБУ та заборонами випускати сюжет в ефір не раз стикалася команда журналістів-розслідувачів програми «Схеми: корупція в деталях» саме після підготовки розслідувань про статки працівників Служби безпеки», — йдеться у повідомленні Transparency.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+