Слухати

На пошту до українців приходить фішинг-розсилка із можливим вірусом  / Новини на Громадському радіо

На пошту до українців приходить фішинг-розсилка із можливим вірусом

22 серпня 2017 - 16:37
Масові поштові розсилки із шкідливим кодом у архівному файлі приходять на пошту

Впродовж декількох годин спеціалісти із кібербезпеки фіксують повідомлення про про масові фішинг-розсилки, які можуть стати початком нової хвилі інтернет-вірусу.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова наглядової ради Octava Capital Олександр Кардаков

За його словами, шкідливий код у розсилці як правило міститься у одному з архівних форматів: ARJ, ZIP, 7-ZIP та ін. «Вранці наша система захисту електронної пошти перехопила подібні повідомлення зі вкладенням 7-ZIP, що маскуються під вкладені рахунки», — написав Кардаков.

Як розповів Громадському радіо IT-фахівець Олександр Соломка, наразі не відомо як вірус може зашкодити комп’ютеру, поки його ніхто не зловив і не запустив.

«Але якщо такий вірус приходить, то комп’ютер стає повністю керованим людиною,  яка його створила. Він може як знищити дані, так і операційну систему, так і фізичну шкоду завдати – знищити комп’ютер і також ПК, який знаходиться у навколишній мережі. Також може зашкодити якимись фішинговими повідомленнями друзям на пошту, наприклад», — зазначив Олександр Соломка.

За його словами, варто бути уважним до повідомлень, які приходять із архівними вкладеннями.

«Також треба бути уважним до того, хто відправив це повідомлення. Якщо бачите, що є такий маркер, то краще зателефонувати, або написати цьому користувачу, щоб запитати, чи він відправляв це повідомлення, чи ні. Якщо вам скажуть, що не відправляли таке повідомлення, то не реагувати на нього. Потрібно просто видалити і навіть не читати його», — розповів Олександр Соломка.

Наразі спеціалісти аналізують вміст повідомлень, які масово приходять на пошту. «Вміст зараз аналізується, але вже ясно, що воно містить активну частину, яка намагається встановити інтернет-з’єднання» — зазначив голова наглядової ради Octava Capital Олександр Кардаков. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+