Слухати

Українці близькі до історичного рекорду задоволеності своїм суспільством — соціолог

22 серпня 2017 - 12:56
Найвищий рівень інтегрального індексу соціального самопочуття у світі мають країни Скандинавії – 70-80
Українці близькі до історичного рекорду задоволеності своїм суспільством — соціолог / Новини на Громадському радіо

Цього року Інтегральний індекс соціального самопочуття громадян України – показник, що демонструє задоволеність громадян проживанням у своєму суспільстві – складає 39,3. Це близько до історичного максимуму України – 39,8 у 2005 році. Про це розповів соціолог Євген Головаха на прес-конференції «До 26 річниці незалежності України: тенденції змін громадської думки», повідомляє кореспондент «Громадського радіо».

Найвищий рівень інтегрального індексу соціального самопочуття у світі мають країни Скандинавії – 70-80. Якщо у країні цей показник нижчий 40, то у громадян негативна оцінка задоволеності життям у суспільстві. Тобто, за роки незалежності українське суспільство ніколи не мало навіть нейтрального інтегрального індексу соціального самопочуття. Але в Україні, незважаючи на війну, незадоволеність реформами та економічні потрясіння останніх трьох років, існує позитивна тенденція задоволеності громадян суспільством: 201337,5, 201439,4, 201538, 201638,4.

Євген Головаха зазначив, що на інтегральний індекс соціального самопочуття впливає доступність благ. Але цьому заважають страхи: люди найбільше бояться зростання цін (81%), безробіття (73%), невиплати зарплат та пенсій (61%). Високим залишається страх перед зростанням злочинності (51%) і нападом зовнішнього ворога (43%). Коли громадяни України думають про майбутнє України, 2017 вони найбільше відчували надію (47%), тривогу (35%), оптимізм (21%) і страх (17%).

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+