Слухати

CNN оприлюднив відео затримання в Україні шпигунів КНДР. Як відреагували українські посадовці?  / Новини на Громадському радіо

CNN оприлюднив відео затримання в Україні шпигунів КНДР. Як відреагували українські посадовці?

25 серпня 2017 - 15:46
Як повідомили у CNN, відео їм надали спецслужби України

Телеканал CNN оприлюднив відеозапис проведеної в 2011 році українськими спецслужбами операції затримання двох громадян КНДР, які намагалися викрасти в Україні секретну інформацію щодо розробки ракет.

Як повідомили у CNN, відео надали спецслужби України на тлі повідомлень ЗМІ про нібито отримання Пхеньяном двигунів українського виробництва для балістичних ракет.

Як зазначила у коментарі «Радіо Свобода» речниця СБУ Олена Гітлянська, оприлюднене CNN відео свідчить про те, що такі секрети в України викрасти не могли.

«Ми разом створювали цей ролик. Ми трьом чи чотирьом українським телеканалам передали це відео, я не знаю, чому використали лише CNN…  Якщо ви дивилися сюжет, то ми дуже наголошували на тому, що не могли у нас вкрасти», — сказала речниця СБУ.

Водночас, як повідомив заступник глави Міністерства закордонних справ (МЗС) України Вадим Пристайко, співробітники спецслужб Північної Кореї (КНДР) не один раз намагалися заволодіти секретною інформацією України.

«Ми оберігаємо нашу таємницю. І те відео, яке побачили дуже багато людей, дійсно це була спроба корейських спецслужб отримати ці таємниці, вони були затримані органами безпеки нашої країни, і ці люди досі у в’язниці», — заявив він.

На оприлюдненому відео двоє людей за допомогою фото та відеотехніки знімають нібито секретну документацію.

Однак, згодом їх затримують спецпризначенці в рамках спецоперації, яка проводилась. Затримані, за даними СБУ, — шпигуни з КНДР.

Нагадаємо, експерт Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкл Еллеман опублікував статтю, у якій наводить докази того, що Північна Корея придбала високоефективний рідинний двигун (LPE) через незаконні мережі в Росії та Україні. Зокрема, у матеріалі йдеться і про «Південмаш».

У  прес-службі компанії  «Південмаш» наголосили на тому, що не мали і не мають ніякого зв’язку з північнокорейськими ракетними програмами космічного чи оборонного характеру

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив про те, що український оборонний і авіакосмічний комплекси не постачали зброї і військових технологій в Північну Корею.

Сам автор дослідження, в якому припускається, що ракетні двигуни з України могли опинитися у Північній Кореї — прокоментував свою позицію у інтерв’ю Chastime. За його словами, ракетні двигуни могли надійти в КНДР і з Росії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+