Слухати

Чому радіо є одним з найважливіших винаходів людства?  / Новини на Громадському радіо

Чому радіо є одним з найважливіших винаходів людства?

26 серпня 2017 - 19:08
Попри те, що останнім часом радіо менш популярне за телебачення чи інтернет, саме радіо було першим гаджетом, який став важливою частиною повсякденного життя людей

По радіо слухачі почули новину про те, що Велика Британія оголошує війну Третьому Райху. Орсон Уеллс, читаючи «Війну світів», зміг переконати слухачів, що на Землю напали прибульці. Легендарна пісня «Rock Around The Clock» також була вперше почута на радіо. Популярна музика почала розходитись світом завдяки радіо. 

За десятиліття свого існування радіо змінювало форму. У Національному музеї дизайну Купер—Г’юїт у Нью Йорку відбулась виставка присвячена радіо та його дизайну. 

170 726 085 947-cooper-hewitt-radio-1-exlarge-169.jpg

Volksempfänger radio 1933 року зроблене з пластику // CNN
Volksempfänger radio 1933 року зроблене з пластику
CNN

«Радіо справді стало засобом розширення власного світогляду», — говорить Сінтія Троп, куратор виставки у Купер—Г’юїт. «Ти можеш під’єднатися до великого світу та його інформаційних потоків через радіо. Дизайн радіо сильно змінювався, адже це продукт, який купляли для того, щоб поставити у своїх будинках, офісах чи магазинах. Коли радіо тільки-но зявилось, розробники використовували ті матеріали, які можна було легко дістати у великій кількості. У 1930-х зявився пластик, який сильно змінив вигляд радіо.

170 726 092 053-cooper-hewitt-radio-15-exlarge-169.jpg

Радіоприймач TR-620 Виготовлений  Sony у 1960 році // CNN
Радіоприймач TR-620 Виготовлений Sony у 1960 році
CNN

Радіо з 1930-х часто зроблені у стилі арт деко і виглядають як архітектура тих часів. Радіоприймач Sapper & Zanuso TS502 1964 року пофарбований у яскраві кольори. TR620, зроблений компанією Sony  - це персональний гаджет, який можна покласти у кишеню. З таких гаджетів починається розвиток тих форм радіо, які ми знаємо сьогодні. Далі зявились Mp3 плеєри, телефони та інші маленькі гаджети, якими ми користуємося зараз». 

Публікацію підготовлено за мотивами статті на сайті CNN

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+