Слухати

«Захід-2017»: як Росія порушує міжнародні угоди?

26 серпня 2017 - 16:44
Росія зголосилась надати двом спостерігачам НАТО обмежений доступ під час проведення навчань «Захід-2017» у Білорусі, що є порушенням міжнародних угод
«Захід-2017»: як Росія порушує міжнародні угоди? / Новини на Громадському радіо

Росія перешкоджає належному міжнародному спостереженню за масштабними військовими навчаннями «Захід-2017». Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенбер, пише видання The Wall Street Journal, передає «5 канал».

«Ми закликаємо Росію повною мірою виконувати міжнародні зобов’язання. Це важливо тому, що зі збільшенням військової активності біля наших кордонів ми потребуємо більшої прозорості, передбачуваності і, звісно ж, потребуємо запобігання інцидентам. А якщо вони вже трапилися, то запобігання їх виходу з-під контролю» – наголосив Столтенберг.

Як стало відомо, Росія зголосилась надати двом спостерігачам НАТО обмежений доступ під час проведення навчань «Захід-2017» у Білорусі, що є порушенням міжнародних угод.

Зокрема, Віденський документ передбачає участь сторін у спостереженні за військовими навчаннями одна одної. Зазвичай НАТО запрошує російських спостерігачів на свої навчання, надаючи їм право спостерігати протягом кількох тижнів.

Однак у випадку навчань «Захід-2017», Росія запросила спостерігачів лише у так званий «день відвідувача». Білорусь своєю чергою дозволила п’ять «днів відвідувача», однак пересування спостерігачів у ці дні буде обмежене.

«Нинішня Росія пропонує менший доступ і прозорість, ніж Радянський союз в останні роки холодної війни» – прокоментував Ян Лессер, директор брюссельського офісу «Фонду Маршалла».

Читайте також: Білорусь не буде територією, від якої може виходити якась загроза — МЗС

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+