Слухати

Міноборони РФ збирається розсекретити близько 2000 документів періоду Другої світової

27 серпня 2017 - 16:40
Добігає кінця і оцифровка документів для електронної бази з інформацією про загиблих і репресованих
Міноборони РФ збирається розсекретити близько 2000 документів періоду Другої світової / Новини на Громадському радіо

Гриф секретно стояв в цілому на 10-ти мільйонах документах періоду Другої світової війни, які зберігаються в архіві військового відомства. Майже всі вони розсекречені, повідомила головний документознавець архіву Вікторія Каяева, передає «Эхо Москвы».

За її словами, документи робили секретними для того, щоб зберегти їх незалежно від інформації, яка в них була. Каяєва додала, що деякі папери архів військового відомства самостійно розсекретити не може, це вирішує Центральна експертна комісія.

Але вже опубліковані закриті архівні документи про початок війни, етапи Сталінградської битви, в тому числі рукопис телеграми генерал-полковника Костянтина Рокосовського від 31 січня 1943 року, в якій Ставці Верховного Головнокомандування повідомили про взяття в полон командувача Шостої німецької армії Паулюса.

За словами Каяевої наближається до завершення робота над банком даних «Меморіал», де зберігається інформація про загиблих, зниклих безвісти і тих, хто сидів у таборах. Каяева зазначила, що долю деяких військових складно встановити через відсутність документів. Особливо в початковий період війни.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+