Слухати

У Києві презентували 9 проектів перетворення промислової труби на арт-об’єкт (ФОТО)

29 серпня 2017 - 09:58
4 вересня журі назве ім’я переможця, який отримає 50 000 гривень і зможе втілити свій задум у життя
У Києві презентували 9 проектів перетворення промислової труби на арт-об’єкт (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Журі UNIT.CityArtPrize – міжнародної премії, заснованої на базі інноваційного містечка UNIT.City, яке нещодавно відкрилося на території Київського мотоциклетного заводу,– оголосили десятку фіналістів. Цього року конкурс відбувається вперше. Його учасникам запропонували зробити яскравий і функціональний арт-об’єкт із 60-метрової промислової труби, пише Cultprostir.

Проекти претендентів на премію Unit.CityArtPrize оцінювали голландський архітектор-урбаніст Кейс Донкерс, британський мистецтвознавець і куратор Надим Самман і керівні партнери Unit.City – Максим Бахматов, Максим Яковер і Дмитро Єрьомін.

До шорт-листа Unit.CityArtPrize увійшли проекти авторів з України, Німеччини і Великобританії. 4 вересня журі назве ім’я переможця, який отримає 50 000 гривень і зможе втілити свій задум у життя/

 

16 514.jpg

«Вежа можливостей» // Фото: cultprostir.ua
«Вежа можливостей»
Фото: cultprostir.ua
.

«Вежа можливостей» Олександр Гук (Україна)

Автор пропонує зробити арт-об’єкт максимально корисним для парку UNIT.City: встановити на промисловій трубі вітрові генератори, які стануть альтернативним джерелом енергії.

 

16 515.jpg

Фіналіст UNIT.CityArtPrize - Reunity // Фото:  cultprostir.ua
Фіналіст UNIT.CityArtPrize — Reunity
Фото: cultprostir.ua

Reunity/Олександр Горбань (Україна)

Тут труба перетвориться на величезне дерево. Його сталеві гілки, з’єднані між собою LED-лампочками, будуть схожі на сузір’я. Крім освітлення території парку, цей об’єкт можна буде використовувати для поливу зелених насаджень навколо нього.

 

16 516.jpg

Фіналіст Unit.CityArtPrize - Helix // Фото: cultprostir.ua
Фіналіст Unit.CityArtPrize — Нelix )
Фото: cultprostir.ua

Нelix/ Густав Дюзінг і Макс Хаке (Німеччина)

Німецькі автори вважають, що з промислової труби вийде непоганий тренажер: вони хочуть оповити інсталяцію гвинтовими сходами, якими зможе піднятися кожен охочий. Ті, хто наважаться подолати 60-метрову висоту на своїх двох,будуть нагороджені класним видом на місто.

 

16 517.jpg

Фіналіст UNIT.CityArtPrize - «Труба зовет!» // Фото: сultprostir.ua
Фіналіст UNIT.CityArtPrize — «Труба зовет!»
Фото: сultprostir.ua

«Труба зовет!»/ Жанна Кадирова (Україна)

Художниця також пропонує використовувати трубу в якості основи для оглядових майданчиків. Ними стануть прозорі балкони, що нагадуватимуть кільця диму, з яких відкриється панорама на 360 градусів. Вночі ці балкони будуть підсвічуватися різними кольорами.

16 522.jpg

Фіналіст UNIT.CityArtPrize - «Храм Світла» // Фото:  cultprostir.ua
Фіналіст UNIT.CityArtPrize «Храм Світла»
Фото: cultprostir.ua

 

«Храм Світла»/ Олександр Філь (Україна)

В основу труби помістять кілька світлових екранів, які будуть ловити сонячні промені протягом дня. А в темний час доби накопичене світло підсвічуватиме трубу. Кубістам такий храм явно сподобався б. І хоч помолитися в ньому не вийде, зорієнтуватися на місцевості така вежа допоможе.

 

16 519.jpg

Фіналіст UNIT.City - UNIT.CityTube // Фото: cultprostir.ua/
Фіналіст UNIT.City — UNIT.CityTube
Фото: cultprostir.ua/

UNIT.CityTube/Алла Андрощук (Україна)

У своєму проекті Алла пропонує розробити мобільний додаток, завдяки якому труба зможе відображати настрій. Кожен емоційний стан людини буде мати свій відтінок в колірній палітрі. За допомогою аплікації відвідувачі парку зможуть виводити кольори своїх емоцій прямо на трубу.

16 523.jpg

Фіналіст UNIT.CityArtPrize - LISP // Фото:  cultprostir.ua
Фіналіст UNIT.CityArtPrize — LISP
Фото: cultprostir.ua

LISP/ Андрій Савченко (Україна)

Проект Андрія передбачає, що труба зможе показувати рух вітру. Для цього на неї встановлять кілька десятків роторів, що обертатимуться в залежності від сили й інтенсивності подувів.

 

16 524_1.jpg

Фіналіст конкурсу  - «Світло» // Фото:  cultprostir.ua
Фіналіст конкурсу  — «Світло»
Фото: cultprostir.ua

«Світло»/ Євген Чернат (Україна)

Євген вирішив перетворити трубу на величезну пінхол-камеру, яка буде знімати небо. На вершині об’єкта зроблять невеликий отвір, через який світло проникатиме всередину і проектуватиметься на фотоплівку.

16 521.jpg

Фіналіст конкурсу  - проект Doodle-Tube // Фото:  cultprostir.ua
Фіналіст конкурсу  — проект Doodle-Tube
Фото: cultprostir.ua

Doodle-Tube/ Василь Хомко (Україна)

Автор дасть можливість відвідувачам парку оформити інсталяцію на свій смак. Тут без мобільного додатка теж не обійтися: завдяки йому на трубу виводитиметься не тільки готовий малюнок, але і процес його створення.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+