Слухати

Позов Татарстану до України розглянуть в Гаазі у березні 2018 р.

31 серпня 2017 - 16:59
Справа стосується спільного нафтового підприємства і тягнеться майже 10 років. Зараз сторони обмінюються письмовими поясненнями з приводу ситуації

Суперечка почалася у 2008 році, коли татарстанська сторона була невдоволена поновленням на посаді правління «Укрататнафти» Павла Овчаренка. Татарстан вважає це рішення порушенням міжурядової угоди між країнами про заохочення та взаємний захист інвестицій 1998 року. Крім того, країна вважає незаконними рішення українських судів про позбавлення міністерства його пакета акцій у товаристві, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Укртатнафта» була створена за указами президентів України і Татарстану у 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше більше половини акцій належали «Татнафті» та наближеним структурам, а також міністерству майна Татарстану. Після судових розглядів частка татарстанських акціонерів була знижена практично до нуля, а новими акціонерами стали особи, наближені до групи «Приват» і бізнесмена Олександра Ярославського.

Арбітражний розгляд справи розпочався у 2008 році. У 2014 році арбітраж виніс рішення на користь «Татнефти»: Україну зобов’язали виплатити російській компанії компенсацію в розмірі $112 млн і відсотки. Цього ж року Україна подала апеляцію в суді Парижа. Апеляційний суд Парижа наприкінці 2016 року залишив попереднє рішення у силі.

При цьому «Татнефть» звернулася із заявами про визнання та виконання арбітражного рішення до судів США, Великобританії і Росії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+