Слухати

Сьогодні виповнюється 70 років найвідомішому українському літаку АН-2 (ФОТО)

31 серпня 2017 - 12:34
За кілька десятиріч серійного виробництва було вироблено чи не сотня тисяч літаків цього типу, які експортувалися по всьому світу
Сьогодні виповнюється 70 років найвідомішому українському літаку АН-2 (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Ровно 70 років тому, 31 серпня 1947 року, вперше піднявся один з найвідоміших літаків, створений конструкторським бюро імені Антонова (а в той час і під безпосереднім керівництвом Олега Антонова)  -  Ан-2.

За класифікацією Ан-2  -  біплан з одним двигуном та закритим кузовом, здатний перевозити до 12 пасажирів або трохи більше тонни вантажу.

7 500 230.jpg

АН-2 // Фото: hodor.lol
АН-2
Фото: hodor.lol

У 1947 вже наступила епоха реактивної авіації, тому може здатися, що літак виглядав дещо застаріло. Але конструкція Ан-2 виявилася виключно вдалою: за кілька десятиріч серійного виробництва було вироблено чи не сотня тисяч літаків цього типу, які експортувалися по всьому світу, а деякі з них до сих пір у небі.

 

salon2ms.jpg

АН-2 // Фото:  avia-simply.ru
АН-2
Фото: avia-simply.ru

Для злету та посадки АН-2 потрібна дуже коротка дистанція, літак призначався для експлуатації з аеродромів у малонаселених регіонах та взагалі за відсутністю аеродромної інфраструктури. Його використовували по всьому СРСР.

428.jpg

АН-2 // Фото:  bbc.com
АН-2
Фото: bbc.com

 

Навіть на швидкості 40 км / ч самолет залишається повністю керованим. Для порівняння, популярні серед приватних пілотів літаки американської компанії Cessna втрачають керованість вже при швидкості до 80 км / ч. Як результат, Ан-2 широко використовується школами підготовки парашутистів і скайдайверів. 

З липня 2013 року почалися випробування нового українського літака АН-2-100. На нього встановлено турбодвигун виробництва української моторостроительной компанії «Мотор Сич» МС-14 з трехлопастным реверсивним винтом. Історія АН-2 продовжується і через 70 років.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+