Слухати

У США вперше дозволили використання генної терапії при ракових захворюваннях

31 серпня 2017 - 10:57
Суть терапії полягає в тому, що у пацієнта забирають його власні Т-клітини, що складають частину імунітету, та розташовують у них ген, що допомагає вбити злоякісні клітини
У США вперше дозволили використання генної терапії при ракових захворюваннях / Новини на Громадському радіо

Управління контролю за продуктами харчування та ліками (FDA) затвердило застосування генної терапії острого лімфобласного лейкозу у дітей та дорослих до середнього віку, про це повідомляє Медуза.

У FDA, оголошуючи про затвердження цього методу боротьби з раком, назвали цю подію історичною, додавши, що медицина «виходить на нові кордони».

Терапія розроблена фармкомпанією Novartis. Її суть полягає в тому, що у пацієнта забирають його власні Т-клітини, що складають частину імунітету. Клітини заморожують, відвозять на завод фармкомпанії та за допомогою спеціально модифікованого вірусу імунодефіциту людини розташовують в них ген, що допомагає вбити злоякісні клітини раку. Після цього Т-клітини знову заморожують, вводять пацієнту.

У Novartis оголосили, що курс терапії, що отримала торговельну назву Kymriah, буде коштувати 475 тис. дол. Терапія має побічні ефекти, тому приберегти до неї планується в тому випадку, коли інші методи лікування виявилися неефективними.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+