Слухати

Мати школяра виборола для свого сина право не вчити російську

01 вересня 2017 - 16:12 156
Після того, як Дарина Ярошенко опублікувала інформацію про це на своїй сторінці у соцмережі, до неї звернулися батьки з іншої школи, які мають таку ж проблему, пише Обухів Online

За право не вчити російську для свого сина-п’ятикласника пані Ярошенко боролася шість місяців. Із цим питанням вона зверталася не тільки до дирекції школи, а й до Міністерства освіти та науки. У міністерстві їй відповіли, що її син має право не вивчати російську, але це слід погодити з керівництвом школи.

Рішення про відміну вивчення російської у класі, у якому навчається син пані Ярошенко, прийняли під час батьківських зборів 28 серпня.

«Для тих,  хто дуже хоче, після уроків є факультатив з російської мови, але бажаючих у нас не знайшлось. Взагалі, у нашому класі восьмеро батьків виступали проти обов’язкового  вивчення російської», — розповіла пані Дарина.

За словами активістки, якщо хоча б один із батьків у класі проти вивчення російської чи іншої мови нацменшин, дирекція школи повинна врахувати це побажання, поставивши предмет першим або останнім уроком. Таким чином, інші діти зможуть відвідувати цей урок.

На боротьбу Дарину надихнув приклад Марини Хаперської, відомої волонтерки з Харкова, яка публічно виступила проти примусового вивчення російської мови в українських школах.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+