Слухати

Росії відмовили в екстрадиції грузинського добровольця Церцвадзе

01 вересня 2017 - 13:10 9
Адвокат заявила, що це рішення важливе не тільки для її клієнта, але і в цілому для інших шукачів притулку, яких переслідує влада Росії, оскільки цим рішенням був створений прецедент

Генеральна прокуратура України відмовила Росії у видачі грузинського добровольця Гії Церцвадзе, який воював на боці України. Про це повідомила адвокат Ксенія Проконова, пише Інтерфакс Україна.

Грузинського спецпризначенця, екс-бійця полку Нацгвардії України «Азов» Георгія Церцвадзе затримали в Києві через  розшук  Інтерполу за підозрою в скоєнні вбивства на території Росії.

Адвокат заявила, що це рішення важливе не тільки для її клієнта, але і в цілому для інших шукачів притулку, яких переслідує влада Росії, оскільки цим рішенням був створений прецедент.

«Ми не віддали державі, з якою у нас йде війна, людину, яка воювала на боці України», - сказала Проконова.

Також вона додала, що на цьому юридична сторона справи завершена, і Церцвадзе може вільно пересуватися і необмежений термін перебувати в Україні. Проконова розповіла, що наступним кроком буде подання запросу про українське громадянство Церцвадзе. За її словами, ця процедура займе до року часу. Сам Церцвадзе заявив, що і надалі планує воювати за Україну.

Раніше у ефірі  Громадського радіо доброволець Гія Церцвадзе розказував, що боїться за  свою сім’ю в Грузії.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+