Слухати

Свобода вчителів, прозорий бюджет, безпека дітей: Гриневич про новий закон про освіту

01 вересня 2017 - 12:34
ВРУ розгляне закон про освіту у другому читанні наступного тижня
Свобода вчителів, прозорий бюджет, безпека дітей: Гриневич про новий закон про освіту / Новини на Громадському радіо

Про це ефірі телеканалу 1+1 заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, повідомляє сайт міністерства

«Коли ми отримаємо Закон, багато потрібних нам новацій стануть реальністю. Заклади матимуть, в першу чергу, звітувати за кошти, які вони отримали – і від бюджету, і від батьків. Тому що дуже важливим є зробити прозорим надходження усіх коштів. Ми прекрасно знаємо про те, що батьки часто потерпають від того, що у школі кажуть ніби щось потрібно профінансувати, бо це не профінансували місцеві органи влади. Важливо, щоб батьки бачили все фінансування, яке надходить до школи, розуміли, де можуть бути прогалини. Також потрібно пам’ятати, що внески батьків можуть бути виключно добровільними. Нам важливо вивести на світло все, що отримує система освіти, аби в батьків не вимагали щось додаткове», — зазначила Лілія Гриневич.

Пані міністр пояснила, у чому проявлятиметься автономія навчальних закладів після ухвалення нового закону.

«Буде автономія в програмах, змісті і буде автономія вчителя. Для нас дуже важлива педагогічна свобода вчителя. Новий держстандарт початкової освіти передбачає, що він описує результати навчання, а те, яким чином вчитель дійде до них — залежить від педагога. Ми, звичайно, роздамо вчителям модельні, кращі програми. Я впевнена, що впродовж кількох років наші вчителі навчаться творити програми самостійно», — додала Лілія Гриневич.

Також Лілія Гриневич нагадала, що найважливішим аспектом для МОН є безпеки дітей, і не тільки фізична, а й емоційна.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+