Слухати

У М’янмі урядові війська стратили 400 представників етнічної меншини рохінджа

03 вересня 2017 - 16:43
Етнічна меншина рохінджа сповідують іслам
У М’янмі урядові війська стратили 400 представників етнічної меншини рохінджа / Новини на Громадському радіо

З кінця серпня в М’янмі урядові війська  вбили як мінімум 400 представників етнічної меншини рохінджа, які сповідують іслам. Про це повідомляє  »Радіо Свобода».
 
Конфлікт між рохінджа і урядом рогортається вже кілька десятиліть. Великобританія в 1940-х роках пообіцяла дати незалежність майже всім національним околиць Бірми (колишня назва М’янми), в тому числі національного штату Аракан або Ракхайн, де живуть півтора мільйона рохінджа.

Не отримавши незалежність, сім штатів, в тому числі Ракхайн, не визнали новий уряд М’янми і тільки останнім часом вдалося переконати їх припинити вогонь. М’янма називає їх незаконними мігрантами і ісламськими бойовиками, які підтримують міжнародні терористичні організації.

Восени 2016 році конфлікт загострився, а в кінці серпня 2017 року бійці угруповання «Армія порятунку Аракан рохінджа» напали на 30 армійських об’єктів і поліцейську ділянку. Внаслідок цього було вбито 15 людей. Таким чином вони помстилися за переслідування рохінджа.

У відповідь влада заарештувала сотні представників рохінджа, а першого вересня заявила про вбивство приблизно 400 бойовиків і 17 випадково загиблих мирних жителів.

Тільки в цьому місяці десятки тисяч біженців-рохінджа переправилися в сусідні стани. Але ні Бангладеш, ні Малайзія, ні Індія не бажають залишати у себе біженців.

Великобританія зажадала розглянути положення рохінджа на спеціальному засіданні Радбезу ООН, але пропозиція відкинув Китай.

Державним радником М’янми зараз є Аун Сан Су Чжі, яка отримала Нобелівську премію миру за боротьбу за демократичні цінності і фактично керує країною.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+