Слухати

Змиті патріотичні графіті мали статус пам'яток історії та були взяті під охорону держави

03 вересня 2017 - 20:05
Київська прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом знищення графіті
Змиті патріотичні графіті мали статус пам’яток історії та були взяті під охорону держави  / Новини на Громадському радіо

У Києві з фасаду будівлі по вулиці Грушевського змили патріотичні графіті, які були створені 10 лютого 2014 року на знак вшанування пам’яті про події Революції гідності, її учасників та загиблих.

Того ж року, за сприяння ініціативи Музею Свободи / Музею Майдану їм було надано статус пам’яток історії та взято під охорону держави (номер 240: «Місце бойових дій та масової загибелі громадян в районі вул. Грушевського у м. Києві під час акцій протесту у лютому 2014 року 2014 р. вул. Грушевського, 1,2,3,4. Пам’ятка історії Наказ Мінкультури від 15.10.2014 № 869 937-Кв»).

На цьому акцентують увагу організатори брифінгу «Як відновити і захистити пам’ятки Майдану від вандалів?».

Київська прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом знищення графіті.

«Так, наказом Міністерства культури України N869 від 15.10.2014 року місце бойових дій та масової загибелі громадян в районі вул. Грушевського у місті Києві під час акцій протесту у лютому 2014 року віднесено до об’єктів культурної спадщини, пошкодження чи знищення яких тягне за собою кримінальну відповідальність», — сказано у повідомленні речниці прокуратури міста Києва Надії Максимець.

Також інформація про правопорушення була внесена до ЄРДР за ст. 298 КК України (Нищення, руйнування чи псування пам’яток історії або культури).

Нагадаємо, в Інституті Національної пам’яті повідомили про намір відновити графіті і покарати вандалів, які їх знищили.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+