Слухати

Знищені на Грушевського графіті відновлять, а вандалів притягнуть до відповідальності, — В’ятрович / Новини на Громадському радіо

Знищені на Грушевського графіті відновлять, а вандалів притягнуть до відповідальності, — В’ятрович

03 вересня 2017 - 13:39
Володимир В'ятрович обіцяє відновити графіті, а винних — притягнути до відповідальності

Інститут Національної пам’яті звертається до поліції та Генеральної прокуратури по факту вандалізму по відношенню до графіті, яке знищили на вулиці Грушевського. Його мають відновити, а людину, яка це вчинила — притягнути до кримінальної відповідальності. Про це в ефірі Громадського радіо заявив очільник Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Ми намагатимемося відновити це графіті. Це можливо. Ми маємо контакт художника. Я сподіваюся, що незабаром це графіті знову з’явиться і нагадуватиме нам про важливі сторінки нашої історії. Ми ще не говорили із художником, бо його немає у Києві. Ми точно будемо з ним контактувати і можете бути певні, що це графіті відновлять», — наголосив він.

У той же час Вятровіч наголосив, навіть якщо власники чи орендарі не знали про статус графіті, це не відкидає ані юридичної, ані моральної відповідальності.

«Навіть якщо орендарі чи власники цього магазину не знали, що це графіті є пам’яткою історії, це не важливо. В Україні незнання законів не звільняє від відповідальності. Це порушення. Як мінімум, вони прекрасно розуміли наскільки значимим для людей є це графіті. Навіть, якщо ми відкинемо юридичну сторону питання — ми можемо говорити про моральні претензії. Для багатьох людей це графіті є символом того, що відбулося на Майдані. Ми б хотіли не тільки відновити, а й притягнути до відповідальності винних, щоб такого більше ніколи не повторювалося», — сказав Вятровіч.

За його словами графіті на Грушевського є пам’яткою історії згідно наказу Мінкультури від 15.10.2014 № 869 
Їх знищення є злочином і підпадає під дію ч.2 ст 298 кримінального кодексу — умисне незаконне знищення, руйнування, пошкодження об’єкту культ.спадщини або його частини — штраф до 2350 грн або обмеження чи позбавлення волі до 3 років з можливою забороною обіймати певні посади чи діяльність.

Адміністрація магазину ситуацію не коментує.

Як раніше повідомляло Громадське радіо, у Києві з фасаду будівлі по вулиці Грушевського змили патріотичні графіті, які були створені під час Революції Гідності. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+