Слухати

Вчені винайшли камеру, яка «бачить» крізь людське тіло

04 вересня 2017 - 18:26
Прилад суттєво відрізняється від рентгену та інших традиційних технологій для сканування
Вчені винайшли камеру, яка «бачить» крізь людське тіло / Новини на Громадському радіо

Камера здатна «бачити» джерело світла крізь тканини людського тіла завтовшки 20 см. Пристрій розробили, щоб допомогти лікарям відстежувати медичні інструменти — ендоскопи — під час внутрішніх обстежень організму, повідомляє ВВС.

Прилад може розпізнавати джерела світла всередині тіла, наприклад, наконечник довгої гнучкої трубки ендоскопа. Промені з ендоскопа можуть проходити крізь тіло, але зазвичай вони розсіюються або відбиваються від тканин і органів, тому визначити точне місце розташування пристрою досить складно.

Нова камера виявляє окремі фотони, і фіксує час, за який світло проходить крізь тіло, тобто пристрій здатен точно визначити, де саме знаходиться ендоскоп.

Зараз для відстеження ендоскопу медики використовують сканування, які досить дорого коштують.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+