Слухати

Правозахисники та омбудсмен виступили проти законопроекту, який розширює повноваження Нацгвардії

05 вересня 2017 - 19:09
Законопроект № 6556 загрожує наданням більших повноважень з охорони громадського порядку Нацгвардії, ніж є в Національної поліції

Правозахисники виступили проти теперішньої версії законопроекту № 6556, який розширює повноваження Національної гвардії.

Відповідну заяву зробила правозахисна коаліція «Ні – Поліцейській державі».

Правозахисники попереджають, що даний законопроект містить загрози правам людини і суперечить Конституції України.

Зокрема, за їхніми словами, існує загроза наділення Нацгвардії «фактично поліцейськими повноваженнями» з охорони громадського порядку.

Також, зазначають, що законопроект 6556 пропонує Національну гвардію України більшим обсягом повноважень з охорони громадського порядку, ніж є в Національної поліції.

«Пропонується, щоб під час мирних зібрань Національна гвардія мала можливість застосовувати силу не лише щодо правопорушників, а й у випадку, коли учасники зібрань «скорочують мінімальну безпечну відстань» між ними. Причому цю відстань мають визначати самі нацгвардійці», — зазначають правозахисники.

Також додають, що ухвалення цієї норми потенційно призведе до численних зловживань.

Окрім того, дана норма руйнує один з основних принципів Адміністративного законодавства який вказує, що примус має використовуватись саме на осіб, що вчинюють протиправні дії.

Також однією із загроз законопроекту правозахисники називають пропозицію передати МВС частину функцій Міноборони з управління Національною гвардією під час протидії тероризму і виконання бойових завдань в зоні бойових дій.

«Передача функцій управління Національною гвардією до МВС призведе до розбалансованості та хаосу під час протидії незаконним російським та проросійським збройним формуванням в зоні проведення АТО», — переконані у правозахисній коаліції.

Правозахисна коаліція наполягає на поверненні законопроекту № 6556 на доопрацювання авторам.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини  Валерія Лутковська також заявила, що ухвалення законопроекту 6556 призведе до серйозних ризиків порушення прав і свобод людини.

Окрім того, аналітик Експертної групи «Поліція під контролем» Сергій Баглай проаналізував законопроект 6556 і дійшов висновку, що вказаним документом створюється низка ризиків для порушення прав людини та нівелюється Концепція розвитку сектору безпеки і оборони України.

Профільний комітет розгляне законопроект № 6556  у середу, 6 вересня.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+