Слухати

Психлікарня у в'язниці - це не те місце, де лікують, - адвокат політв'язня Клиха

05 вересня 2017 - 19:43 163
Адвокат Станіслава Клиха розповідає, чому політв'язня перевели у психлікарню

«У психлікарню кладуть тих людей, чий стан здоров’я стає очевидно поганим; для того, щоб зняти відповідальність з керівництва в’язниці. Ні про яке лікування в таких умовах не йдеться. Як показує вся ця історія українських політв’язнів, кожен раз їх переводять у лікарні, щоб відволікти від питання, чому невинна людина знаходиться у в’язниці і перевести розмову до тем, наскільки добре йому там, як допомагають, які додаткові міри. Але суть питання ж не в цьому. Суть в тому, що ні Станіслава Клих, ні Микола Карпюк взагалі не повинні бути у в’язниці», — пояснив Громадскому радіо адковат Ілля Новіков

Ілля Новіков додав, що отримати доступ до Станіслава дуже важко. Пізніше можуть прийняти рішення про переведення Станіслава з Магнітогорска в інше місто. Наприклад, в Магадан. Консульській службі України дуже важко оперативно реагувати на такі переїзди. Навіть коли консул добирається до міста, йому можуть легко відмовити.

Нагадаємо, що Станіслава Клиха було затримано на території Росії 2014 року за звинуваченням в участі в бойових діях проти федеральних сил під час першої чеченської війни взимку 19941995 років, а також у вбивстві російських солдатів. Сам Клих провину заперечує, а його родина і друзі наполягають, що засуджений ніколи не був в Чечні. 31 серпня про те, що Станіслава Клиха перевели з в’язниці до лікарні в Магнітогорську. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+