Слухати

Більше 300 000 мусульман-рохінджа можуть втекти у Бангладеш протягом найближчих тижнів, - ООН / Новини на Громадському радіо

Більше 300 000 мусульман-рохінджа можуть втекти у Бангладеш протягом найближчих тижнів, - ООН

06 вересня 2017 - 20:58
За прогнозами ООН, більше 300 тисяч мусульман-рохінджа можуть втекти з М'янми у сусідній Бангладеш

Згідно із даними ООН, більше 146 тисяч біженців з М’янми втекли у регіон Бангладешу Кокс Базар за останні 12 днів, — заявляє спікер World Food Programme Діпаян Батачарія для Reauters

«Вони приходять сюди у жахливому стані; дехто міг не їсти нормальної їжі протягом місяця. Біженці прибувають на човнах і суходолом», — додає Батачарія

За розрахунками World Food Programme, у випадку, якщо 300 000 біженців прибудуть до Бангладешу, на допомогу протягом 4 місяців необхідно буде витратити 13 мільйонів 300 тисяч доларів. 

Нагадаємо, що з кінця серпня в М’янмі урядові війська  вбили як мінімум 400 представників етнічної меншини рохінджа, які сповідують іслам. Конфлікт між рохінджа і урядом розгортається вже кілька десятиліть.

Великобританія в 1940-х роках пообіцяла дати незалежність майже всім національним околиць Бірми (колишня назва М’янми), в тому числі національного штату Аракан або Ракхайн, де живуть півтора мільйона рохінджа. Не отримавши незалежність, сім штатів, в тому числі Ракхайн, не визнали новий уряд М’янми і тільки останнім часом вдалося переконати їх припинити вогонь. М’янма називає їх незаконними мігрантами і ісламськими бойовиками, які підтримують міжнародні терористичні організації.

Восени 2016 році конфлікт загострився, а в кінці серпня 2017 року бійці угруповання «Армія порятунку Аракан рохінджа» напали на 30 армійських об’єктів і поліцейську ділянку. Внаслідок цього було вбито 15 людей. Таким чином вони помстилися за переслідування рохінджа. У відповідь влада заарештувала сотні представників рохінджа, а першого вересня заявила про вбивство приблизно 400 бойовиків і 17 випадково загиблих мирних жителів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+