Слухати

Лутковська заявляє про проблеми з безкоштовним наданням ліків

06 вересня 2017 - 12:09
Перелік безкоштовних лікарських засобів скоротили вдвічі
Лутковська заявляє про проблеми з безкоштовним наданням ліків / Новини на Громадському радіо

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з поданням щодо забезпечення прав громадян на отримання безоплатно та на пільгових умовах лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування.

Про це повідомляє прес-служба омбудсменки.

До проблем з наданням ліків призвело набрання чинності постанови № 180, що позбавляє значну кількість найвразливіших категорій пацієнтів права на отримання безоплатно та на пільгових умовах за рецептами лікарів більше 500 життєво необхідних лікарських засобів, йдеться в повідомленні.

До 1 липня до переліку засобів, які повністю чи частково закуповують за рахунок бюджету, входило майже 1 тисяча назв. Постанова №180 вказаний перелік скасувала. На сьогодні пацієнтам безоплатно та пільгових умовах відпускаються лише 450 лікарських засобів.

«У контексті зазначеного зауважу, що на сьогодні існує величезний ризик залишення пацієнтів без необхідних їм лікарських засобів, що  може призвести до ускладнення перебігу захворювання та незворотних процесів — аж до летальних випадків», — зауважила Валерія Лутковська.

За її словами, у зоні ризику опинилися діти, в тому числі  діти-інваліди; учасники бойових дій, учасники війни, інваліди війни; особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; пенсіонери, інваліди I і II груп; ветерани військової служби та силових структур; діти з багатодітних сімей; жертви нацистських переслідувань; особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; депортовані особи, які досягли пенсійного віку або є інвалідами; реабілітовані особи, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами.

У зв’язку з вказаним Валерія Лутковська звернулась до прем’єр-міністра України з пропозицією вжити невідкладні заходи з метою забезпечення конституційного права громадян на охорону здоров’я.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+