Слухати

На Сонці зафіксовано потужні спалахи / Новини на Громадському радіо

На Сонці зафіксовано потужні спалахи

06 вересня 2017 - 21:40
Сьогодні на Сонці відбувся один з найпотужніших вибухів за останні роки. Зафіксовано ще один менш потужний спалах

 

 

Уся енергія накопичена у короні Сонця в результаті взаємодії двох величезних груп сонячних плям, розрядилась в  грандіозному спалаху унікальної сили. Зараз вибух оцінюють у X9.3, — повідомляє Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту імені Лебедєва в Росії. 

Різні фахівці  по-різному оцінюють силу вибуху. У NASA стверджують, що так само потужний вибух стався у 2008 році, а британський науково-популярний журнал Newscientist говорить про цей вибух як про найсильніший з останні 20 років. Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця заявила, що це найпотужніший вибух за останні 12 років. 

За даними Центру прогнозу космічної погоди, вибух спричинив відключення і проблеми у роботі радіо, що працюють на високих частотах, а також вивів з ладу частину низькохвилевих пристроїв, які часто використовуються у навігації. NASA додає, що небезпечна радіація від вибуху не може пройти крізь атмосферу Землі, а тому і не здатна вплинути на людей.

Нагадаємо, що 5 серпня зонд NASA Mars Reconnaissance Orbiter передав фотографії з Марса, на яких видно велику кількість неглибоких ям в двоокисі вуглецю, а 21 серпня, о 19:00 за київським часом відбулося повне сонячне затемнення.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+