Слухати

Стаття, за якою повідомлено підозру Лавриновичу, передбачає тільки арешт — Горбатюк

06 вересня 2017 - 11:01
Керівник департаменту спецрозслідувань Сергій Горбатюк розповів деталі розслідування справи Конституційного перевороту 2010 року

Департамент спеціальних розслідувань ГПУ розслідує справу Конституційного перевороту 2010 року, який привів до захоплення державної влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень Президента України.

Повідомлено про підозру направили екс-президенту Віктору Януковичу, екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу та його заступнику. Про це розповів у коментарі Громадському радіо Керівник департаменту спецрозслідувань Сергій Горбатюк.

За його словами, повідомлення про підозру відомство відправило за відомими адресами підозрюваних.

«Щодо Януковича – повідомлення про підозру було відправлене за відомими адресами в Україні також у РФ і відповідоно, підготовлено міжнародно-правове доручення до Російської Федерації про вручення цього повідомлення», — зазначив Горбатюк.

Як розповів Сергій Горбатюк, колишній міністр юстиції  Олександру Лавринович та його заступник також викликані до слідчого і вже пообіцяли з’явитися 6-7 вересня.

Питання про обрання запобіжного заходу буде вирішуватись після їх явки до слідчого. Проте, за словами керівника департаменту спецрозслідувань Сергія Горбатюка, стаття, за якою повідомлено підозру Лавриновичу, передбачає арешт.

«Питання про запобіжний захід вирішується безпосередньо прокурором. Але є така ситуація, що стосується статті 109, то КПК передбачає при обиранні запобіжного заходу тримання під вартою», — зазначив Горбатюк.

Раніше генпрокурор України Юрій Луценко на сторінці у Facebook  написав, що Департамент спеціальних розслідувань ГПУ розслідує справу Конституційного перевороту 2010 року, який привів до захоплення державної влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень Президента України за рахунок звуження ролі та повноважень Парламенту і Уряду.

Він зазначив, що на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру екс-президенту Віктору Януковичу та екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу у вчиненні спільно з іншими особами захоплення державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення єдиного органу законодавчої влади в Україні – Верховної Ради України, зміни діючої Конституції України через внесення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексту Конституції України в редакції 1996 року та її офіційної публікації.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+