Слухати

У НСТУ пояснили, які були порушення під час розгляду позову Euronews

06 вересня 2017 - 09:19
Інна Гребенюк розповіла, що НСТУ немає коштів для сплати боргу
У НСТУ пояснили, які були порушення під час розгляду позову Euronews / Новини на Громадському радіо

Учора, 5 вересня, Вищий господарський суд України відхилив касаційну скаргу публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» на рішення апеляційного суду від 5 квітня 2017 року, згідно з яким з НТКУ має сплатити 10 мільйонів 591 тисячу 224 євро Euronews. Суд визнав, що НСТУ має виплатити цей борг.

У свою чергу НСТУ заявляє, що під час розгляду справи суд не врахував ряд порушень, які могли б вплинути на процес розгляду справи.

Про це у програмі «Ранкова хвиля» на Громадському радіо розповіла Інна Гребенюк, членкиня правління ПАТ «НСТУ».

За її словами, суд не врахував процесуальні порушення під час розгляду справи. Мова йде про незалучення Державного комітету телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо) до судовго процесу.

«Дуже дивно, чому суд не залучив Держкомтелерадіо — наш орган управління, оскільки це обов’язкова вимога. Обов’язкова умова скасування рішення — незалучення третіх осіб, чиї права були порушені. Держкомтелерадіо була такою третьою особою. Попри вимогу законодавства, суд відмовив нам у клопотанні залучити Держкомтелерадіо», — сказала Гребенюк.

Представниця НСТУ розповіла, що справа тягнеться з жовтня 2010 року, коли був укладений ліцензійний договір між «Національною телекомпанією України» (НТУ) та компанією Euronews. Передував цьому договору меморандум, укладений віце-прем’єром Борисом Колесниковим з Euronews про співпрацю та створення україномовної версії. За результатами меморандуму, Кабмін дав доручення НТУ укласти договір.

«Згідно з дорученням, перед цим було необхідно провести правову експертизу у Держкомтелерадіо. Ніхто цю експертизу не експертизу не отримував, і договір 22 жовтня 2010 року підписали. За цим договором Україна в особі НТУ зобов’язувалася компанії Euronews щороку сплачувати 5 мільйонів євро за трансляцію україномовної версії, але спочатку був платіж понад 8 млн євро про початок запуску мовлення. Оскільки НТУ була державною компанією і коштів на це не мала, тому, відповідно до законодавства, взяти на себе такі зобов’язання не могла», — пояснює Гребенюк.

Кошти Euronews пообіцяв виділяти уряд, розповідає Гребенюк. Кабмін виділив 8 млн євро на запуск мовлення і до 2013 року сплачував щорічно 5 млн євро. За половину 2013 року і 2014 рік коштів не було, почала накопичитися заборгованість. Таким чином 10,5 млн євро, які НСТУ зобов’язали виплатити Euronews, — це борг за ці два роки.

«Заборгованість могла бути набагато більшою. Коли у компанію у 2014 році прийшов Зураб Аласанія, перше, що він зробив, припинив цей договір. У суспільстві ходило багато думок, що цей україномовний контент у час загострення не був на користь України», — розповідає Гребенюк.

Як вона пояснила, у НСТУ немає коштів сплатити цей борг. Мовник звертатиметься до Кабміну, оскільки такі платежі має сплачувати держава.

«Для Суспільного це непосильна ноша. Ті кошти, які планувалися на розвиток, треба витратити на сплату боргів. Якщо Euronews накладе арешт на наші кошти, нам доведеться переформувати проекти, і шукати кошти на погашення боргу», — резюмувала Гребенюк.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+