Слухати

Українську мову діти національних меншин повинні вивчати у початковій школі — Гриневич

06 вересня 2017 - 10:11
За словами міністерки, обов’язкове вивчення української забезпечить рівні права всіх дітей
Українську мову діти національних меншин повинні вивчати у початковій школі — Гриневич / Новини на Громадському радіо

Мовою освіти має бути державна мова, наголосила міністерка освіти та науки України Лілія Гриневич в програмі Ранкова Хвиля на Громадському радіо, коментуючи «Закон про освіту», який Верховна Рада ухвалила 5 вересня. При цьому вона зазначила, що дітям національних меншин потрібен час, щоб оволодіти державною, і цей час вони мають отримати в початковій школі.

«Дитина, яка росте в іншому мовному середовищі, заходить у систему дошкільної освіти, має право навчатися рідною мовою, тому що у неї ще не було часу оволодіти державної мовою. Цей час потрібно дати, і цей час є якраз у початковій школі. Далі ми будемо нарощувати кількість предметів, які викладаються українською мовою», — підкреслила міністерка.

Зараз, зазначила Лілія Гриневич, в усіх школах національних меншин усі предмети викладаються мовою національних меншин до 11 класу. Відповідно, за її словами, коли випускники таких шкіл намагалися вступити до вищих навчальних закладів, вони мали певні проблеми

«Є неприпустимим, коли в нас у школах з мовами національних меншин, діти, здобувши повну загальну середню освіту, не вміли розмовляти цією мовою (державною, — ред.), вивчали всі предмети тільки мовою меншини, у результаті мали обмежений доступ до вищої освіти в Україні, бо не могли з інших предметів нормально скласти ЗНО, а також ЗНО з української мови та літератури, яке є обов’язковими. Я переконана, що ця стаття (7 стаття нового закону) є в інтересах дітей — громадян України, щоб вони мали рівні права і освітні можливості, і в інтересах держави України».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+