Слухати

Лукеренко: Цифрове мовлення - це крок вперед і через 30-40 років Україна до нього перейде / Новини на Громадському радіо

Лукеренко: Цифрове мовлення - це крок вперед і через 30-40 років Україна до нього перейде

07 вересня 2017 - 16:19
Головний редактор Громадського радіо Кирило Лукеренко взяв участь в Цифровому форумі 2017

Кирило Лукеренко взяв участь у панелі «Нова цифрова реформа для України. Перспективи впровадження цифрового радіо». Учасники і учасниці дискусії розбиралися, якими будуть перспективи цифрового радіо в Україні та як воно співіснуватиме з аналоговим ТБ  і радіо. 

«Цифрове мовлення — це крок вперед і через 30-40 років Україна до нього перейде. Перехід на цифру повністю вирішує питання з доступністю частот усім мовникам. Але частот не вистачає уже зараз, і проблему можна частково вирішити уже зараз. Радіосектор сподівається, що телеканали при переході на цифру звільнять аналогові частоти, які потім зможуть зайняти радіостанції. Крім того, Нацрада ,законодавці і УДЦР можуть вирішити питання перерозподілу аналогових радіочастот. Наприклад у Стамбулі в FM-діапазоні у Стамбулі працює значно більше станцій, ніж у Києві. Це непростий процес, але це можна вирішити», — висловив свою позицію головний редактор Громадського радіо Кирило Лукеренко.

Модератором виступив Сергій Костинський, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, який звернувся до телеканалів: «Кажу абсолютно серйозно — Інтер, 1+1, ICTV та інші, звільніть будь ласка частоти, тоді у невеличких містах з’явиться можливість мовити Культурі, Променю і Громадському радіо». 

На думку Кирила Лукеренка при переході на цифрове мовлення ініціативу могли би взяти на себе великі радіохолдинги, які мають достатню фінансову і організаційну спроможність уже зараз утримувати великі FM-мережі, саме тому вони отримують на конкурсах FM-частоти. Враховуючи їхні ресурси, ці мережі могли би стати лідерами у впровадженні цифрового мовлення. 

В дискусії взяли участь Владислав Севрюков, Комітет ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики, Олег Черниш, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, Ігор Чернишов, медіа група ТАВР, Олександр Богданов, Концерн РРТ, Євген Мирзаков, Український державний центр радіочастот, Катерина М’яснікова, Радіокомітет та Валерій Юрченко, НСТУ

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+