Слухати

Неконституційне рішення прийняли судді КСУ, але їм не вручили підозри – експертка із конституційного права

07 вересня 2017 - 12:38 86
Експертка Юлія Кириченко заявляє, що неконституційне рішення у 2010 році щодо зміни Конституції приймали судді КСУ, але вони не отримали повідомлення про підозру від Генеральної прокуратури

Коментуючи рішення ГПУ надіслати підозри екс-президенту Віктору Януковичу та екс-міністру Юстиції Олександру Лавриновичу щодо справи Конституційного перевороту 2010 року, експертка із конституційного права Юлія Кириченко, зазначила, що зміна Конституції у 2010 році відбулася на підставі рішення Конституційного суду України.

Про це розповіла Юлія Кириченко в коментарі Громадському радіо.

 «Очевидно, що відбулося це на підставі рішення Конституційного суду України. Це рішення виносить не президент, не міністр юстиції, а судді Конституційного суду, які, до речі, зараз є в Україні, голосували за це рішення, які зараз навіть є на посадах суддів Конституційного суду України», — зазначила Кириченко.

Вона також додає: «В мене питання чому судді, які призначені за квотою президента працюють, які змінили Конституцію України в неконституційний спосіб, і чому генеральна прокуратура не виносить їм підозру».

Також, Юлії Кириченко наголошує, що рішення Конституційного суду у 2010 році з’явилось внаслідок спрямованих дій президента і людей, які формували правову політику до цього.

Як відомо, 30 вересня 2010 Конституційний суд скасував конституційну реформу 2004 року та повернув Основний закон в редакції 1996 року. Так Українська держава отримала президентсько -парламентську республіку, зосередивши владу в руках президента Януковича. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+