Слухати

Противники Кадирова мають дивну властивість помирати, — Олександр Черкасов

09 вересня 2017 - 17:35
Вбитий Тимур Махаурі може сприйматися як особистий ворог Кадирова
Противники Кадирова мають дивну властивість помирати, — Олександр Черкасов  / Новини на Громадському радіо

Убитий напередодні в центрі Києві Алі Тіма, відомий також як Тимур Махаурі, може сприйматися як особистий ворог Кадирова.

Про це розповів у коментарі Громадському радіо член правління російського правозахисного товариства «Меморіал» Олександр Черкасов.

«Противники Рамзана Кадирова мають дивну властивість помирати, а потім, як правило, ця смерть виявляється і не зовсім розслідувано. Таке ставалося у різних містах. Останні роки були чисельні замахи на чеченських сепаратистів, із якими раніше Кадиров воював у Стамбулі», — зазначив Олександр Черкасов.

Разом з тим, Черкасов не вірить у причетність Махаурі до вбивства чеченського польового командира Шаміля Басаєва.

«Я повинен розчарувати любителів конспірології. Ця версія не витримує критики. Так, звісно, російські спецслужби згодом заявили, що загибель Басаєва це їхня заслуга (ред, — партії «Зброя», до якої був причетний Махаурі). Однак тоді, у червні 2006 року, на місці підриву Басаєва, ніхто не підтверджував причетність до цього російських спецслужб», — зазначив Черкасов.

Він додав, що для російських правоохоронців смерть Басаєва була повною неочікуваністю, оскільки «вони не збирали усі електронні носії, які були у великій кількості розкидані на місці вибуху і взагалі не були готові до цієї події».

«Уже після того, як російські спецслужби заявили про те, що загибель Басаєва – це їхня заслуга, і що це була запланована ситуація, відповідно, частина цієї незаслуженої слави впала і на Махаурі», — розповів Олександр Черкасов. 

Увечері 8 вересня у центрі Києва на вулиці Павла Скоропадського вибухнуло авто з грузинськими номерами. В машині перебували троє пасажирів. Чоловік загинув на місці, жінку доставили до лікарні у важкому стані, життю дитині нічого не загрожувало.

Загиблий внаслідок вибуху виявився громадянин Грузії Тимур Махаурі. За словами директора Департаменту комунікації МВС України Артем Шевченка, Махаурі мав стійкі зв’язки різного роду у чеченських колах і також притягався до кримінальної відповідальності в Україні. Махаурі також переслідувався владою Туреччини за начебто вбивство п’яти чеченців.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+