Слухати

Росія вперше оприлюднила втрати СРСР під час Карибської кризи

09 вересня 2017 - 16:18
На Кубу відправляли ракети з радіусом дії від 2 до 4 тисяч км
Росія вперше оприлюднила втрати СРСР під час Карибської кризи / Новини на Громадському радіо

Під час гострої фази Карибської кризи між 1 серпня 1962 і 16 серпня 1964 року на Кубі загинули 64 радянських військових.

Про це йдеться у повідомленні на сайті міністерства оборони РФ.

55 років тому, 9 вересня 1962 року, на Кубу у рамках секретної операції «Анадир» були доправлені перші радянські балістичні ракети. Пізніше СРСР доукомплектував їх ядерними боєзарядами.

Розміщення радянської зброї у 200 км від США спричинило загострення у відносинах між країнами, яке ввійшло в історію як Карибська криза.

Російське відомство твердить, що ідея розміщення на Кубі радянських ракет середньої дальності з ядерними зарядами належала Микиті Хрущову.

10 липня 1962 на острів у Карибському морі під виглядом фахівців сільського господарства вирушила група з Міноборони СРСР.

Військові про відправлення на Кубу дізнавалися тільки після проходу Гібралтару.

14 жовтня 1962 американський літак-розвідник сфотографував позиції балістичних ракет. 16 жовтня про розміщення на Кубі радянських ракет дізналося вище військове командування США і президент Джон Кеннеді, твердить російське відомство.

Число втрат радянських військовослужбовців під час  секретної операції на Кубі раніше не публікувалося.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+