Слухати

Ураган «Ірма» дістався Флориди, подекуди прогнозують хвилі до 4,5 метри (СТРІМ) / Новини на Громадському радіо

Ураган «Ірма» дістався Флориди, подекуди прогнозують хвилі до 4,5 метри (СТРІМ)

10 вересня 2017 - 10:05
За прогнозами, ураган «Ірма» дістанеться західного узбережжя Флориди і його сила піда на спад 10 вересня

Перші провісники урагану «Ірма» досягли Флориди. На узбережжя обрушилися величезні хвилі, сотні тисяч домогосподарств залишилися без електроенергії.

На південне узбережжя обрушилися гігантські хвилі, проливні дощі і сильні вітри. Пізно ввечері в суботу, 9 вересня, ураганні вітри з поривами до 120 кілометрів на годину були зафіксовані на архіпелазі Флорида-Кіс. По всій Флориді без електрики залишилися майже 200 тисяч домогосподарств. За оцінками експертів, після урагану без світла можуть залишитися понад один мільйон людей, пише dw.com.

Метеорологи очікують, що центр урагану досягне Флориди вранці 10 вересня по місцевим часом. Більше 6 з половиною мільйонів людей отримали припис покинути свої домівки. Це майже 30 відсотків населення Флориди. Ще напередодні в притулки перебралися понад 70 тисяч людей.

Ураган «Ірма», проходячи через Кубу, втратив силу і тепер оцінюється як трибальний за 5-бальною шкалою, проте потім знову посилився до 4 балів. Експерти підкреслюють, що він залишається виключно небезпечним.

«Це той самий великий ураган, якого всі у Флориді боялися», — сказав голова адміністрації округу Монро Роман Гастесі.

На островах Флорида-Кіс проживає близько 70 тисяч людей. Справжніх притулків від стихійних лих тут немає. Правоохоронні органи перевели 460 в’язнів на материкову Флориду. Лікарні та притулки на архіпелазі закриті.

На західному узбережжі Флориди очікують найгіршого. У деяких районах прогнозуються приливні хвилі заввишки до 4,5 метра. Влада, однак, заявляють, що, в цілому, Флорида добре підготувалася до удару стихії. Мобілізовано 7 тисяч національних гвардійців. Крім Флориди, надзвичайний стан оголошено ще в цілому ряді штатів.

Washington Post пропонує в прямому ефірі спостерігати за ураганом «Ірма».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+