Слухати

Омбудсмен просить забезпечити громадський порядок під час презентації книги «Майя та її мами» у Львові / Новини на Громадському радіо

Омбудсмен просить забезпечити громадський порядок під час презентації книги «Майя та її мами» у Львові

12 вересня 2017 - 13:57
Омбудсмен Валерія Лутковська вважає, що погрози та залякування є неприпустимими, адже посягають на свободу слова, містять ознаки підбурювання до дискримінації

Омбудсмен Валерія Лутковська відреагувала на ситуацію з скасуванням на «Форуму видавців – 2017»  ​дискусії «Чи готова школа говорити з дітьми на складні теми?» та обговорення книги Лариси Денисенко, журналістки, правозахисниці, посланниці доброї волі ООН в Україні, «Майя та її мами». Про це йдеться на сайті омбудсмена.

Нагадаємо,  на початку вересня організатори «Форуму видавців – 2017» отримали лист з погрозами та вимогою скасувати заплановану презентацію книги «Майя та її мами», підписаний 15-ма регіональними львівськими громадськими організаціями. Представники видавництва «Видавництво», яке видало вказану книгу, та Лариса Денисенко протягом останніх двох тижнів особисто отримують погрози, метою яких є не допустити проведення презентацій книги та тематичних заходів. У книзі  «Майя та її мами» розглядаються важливі питання етнічного різноманіття, соціального походження, гомосексуальної орієнтації, рівності людей. Книга має на меті виховання толерантного ставлення дітей до представників різноманітних соціальних груп та поваги до прав людини.

«У зв’язку із цим Уповноважений з прав людини наголошує, що погрози та залякування є неприпустимими, адже посягають на свободу слова, містять ознаки підбурювання до дискримінації, яке є однією з форм дискримінації, заборонених статтею 6 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні». Статтею 16 цього Закону визначено, що особи, винні в порушенні вимог законодавства про запобігання та протидію дискримінації, несуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність. Крім того, вказані діяння можуть містити ознаки порушення рівноправності громадян, відповідальність за які встановлена статтею 161 Кримінального кодексу України», — зазначається  у дописі  на сайті Лутковської.

Валерія Лутковська закликає представників громадських організацій, громадян України утриматися від проявів нетерпимості щодо організаторів та учасників запланованого заходу.

Також Уповноваженим з прав людини на адресу начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області було скеровано запит з проханням забезпечити належні заходи безпеки та громадського порядку організаторам та учасникам заходу, який має відбутися 14.09.2017 у приміщенні кав’ярні «Копальня кави», та посилити відповідні заходи на «Форумі видавців – 2017», де здійснюватиметься продаж книжки «Майя та її мами». 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+