Слухати

В Києві продовжується епідемія фарбування води - постраждала річка Либідь  / Новини на Громадському радіо

В Києві продовжується епідемія фарбування води - постраждала річка Либідь

13 вересня 2017 - 13:43
У Києві невідомі пофарбували воду в річці Либідь в яскраво-зелений колір

У відео, яке опублікував киянин Ратибор Власов в соцмережі Facebook видно, що вода у річці  Либідь в районі Оушен-Плаза стала яскраво- зеленою.

«Мало того що Либідь з річки перетворили в канал стоковий.Ще й хімію якусь зливають. Яка твоя думка, що то?», — написав він

Як повідомляло Громадське радіо кілька днів тому невідомі залили барвник відразу в кілька фонтанів в центрі міста. Так, вода стала зеленою в фонтанах на Хрещатику і Майдані Незалежності, а також на Контрактовій площі.

У коментарях до повідомлення користувачі припускають, що  був застосований у цілому нешкідливий барвник Уранініт А.

Уранин А (Флуоресцеїн натрію) являє собою динатрієву сіль флуоресцеїну, добре розчинну у воді з надзвичайно сильною зеленою флуоресценцією. Уранин А використовується у якості індикатора для виявлення витоків.

Крім того, Уранініт А застосовується для підсвічування антифризів; у побутовій хімії для підфарбовування лікувальних солей (в т.ч. хвойного концентрату), миючих засобів, мила; для фарбування морських розпізнавальних знаків. Уранин А застосовується також у медицині.

Комунальники вважають, що це зробили хулігани, але  користувачка Facebook  Катерина Карпа показала  напис, що ніби-то залишений біля фонтанів. Це записка на англійській мові  «Я буду забарвлювати у зелене, поки не закриють київський зоопарк».

bez_imeni.png

Напис, що залишили невідомі біля забарвленних фонтанів  // Фото: facebook.com
Напис, що залишили невідомі біля забарвленних фонтанів
Фото: facebook.com

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+