Слухати

Опитування на YES: 58% європейців підтримують вступ України в НАТО, 48% — в ЄС

16 вересня 2017 - 14:25
В ході дослідження було опитано громадян семи країн Євросоюзу – Німеччини, Франції, Італії, Литви, Великобританії, Польщі та Нідерландів
Опитування на YES: 58% європейців підтримують вступ України в НАТО, 48% — в ЄС / Новини на Громадському радіо

58% європейців підтримують вступ України в НАТО, і тільки 48% – вступ України до Європейського Союзу. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного компанією KANTAR PUBLIC на замовлення Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

В ході дослідження було опитано громадян семи країн Євросоюзу – Німеччини, Франції, Італії, Литви, Великобританії, Польщі та Нідерландів. Результати опитування були представлені сьогодні, 16 вересня, на пленарному засіданні 14-ї щорічної зустрічі YES «Або це новий світ? І що це означає для України?». Аналогічні дослідження проводились на замовлення YES в 2005 і 2007 роках.

Більшість опитаних європейців (58%) підтримують вступ України в НАТО, в той час, як її вступ до Євросоюзу – всього 48%. 12 років тому, під час першого з аналогічних опитувань, картина була іншою: за те, щоб Україна стала членом ЄС, виступала більшість – 55% – опитаних європейців.

Сьогодні найбільшу підтримку ідея вступу України в ЄС отримала в Литві і Польщі (68% і 67% відповідно), найменшу – в Нідерландах (27%). Рівень підтримки у Франції, Німеччині та Великобританії – менше половини опитаних.

Ті, хто виступає проти вступу України в ЄС, аргументують це різними причинами. Третина опитаних вважає, що ЄС на даному етапі свого розвитку не може дозволити собі подальше розширення. І стільки ж (31%) вважають, що прийняття України спровокує економічні проблеми в Євросоюзі.

40% тих, хто підтримує вступ України, вважають головним аргументом те, що Україна є частиною Європи. А 34% прихильників вступу підкреслюють, що цей крок допоможе посилити демократію в Україні.

Що стосується вступу України в НАТО, тут картина інша. Майже в кожній країні, де проводилося дослідження, більшість виступає за те, щоб прийняти Україну в члени Північноатлантичного альянсу. Навіть у Франції і Нідерландах за це виступає 49%, в інших країнах рівень підтримки більше. У Литві та Польщі він сягає 72% і 76% відповідно. Ці дві країни колишнього «комуністичного табору» забезпечують найбільш сильну підтримку вступу України в НАТО.

Головним аргументом на користь інтеграції України в НАТО європейці вважають її протистояння з Росією (40% від числа тих, хто підтримує вступ). Крім того, 28% вважають, що вступ України в НАТО посилить здатність Європи чинити опір російській агресії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+