Слухати

Суд визнав обвинувачених у трагедії 2 травня невинуватими  / Новини на Громадському радіо

Суд визнав обвинувачених у трагедії 2 травня невинуватими

18 вересня 2017 - 16:29
Міський суд Чорномоська повністю виправдав групу з 20 антимайданівців, яких обвинувачували в організації та участі у масових заворушеннях, що відбулись 2 травня 2014 року в Одесі

П’ятьох фігурантів справи, що знаходились під вартою — звільнили, — повідомив Громадському радіо адвокат обвинувачуваного Максима Сакауова Іван Прилепський.

Суд констатував, що переконливих доказів вини обвинувачених прокуратура не представила. Слідчі дії, на думку суду, були проведені неякісно. Наприклад, Грецьку вулицю і торговельний центр «Афіни» оглянули лише за два тижні після трагедії.

Суд також визнав свідчення єдиного свідка обвинувачення Олександра Посмиченка, який заявляв про участь обвинувачених у заявлених злочинах, упередженими. Тому суд вирішив не враховувати їх під час винесення вироку. Свідчення інших свідків не підтверджують участь обвинувачених у масових заворушеннях. На думку суду, прокуратура не змогла довести, що на фото та відео зображені обвинувачені. А обвинувачені не підтвердили того, що це вони на фото і відео. 

Також недоведеним суд вважає твердження, що в організації подій 2 травня 2014 року в Одесі були залучені посадові особи та перші особи держави часів президентства Віктора Януковича. Тим не менш, суд вважає, що слідство не звернуло відповідної уваги на дії органів влади після Майдану, у тому числі Андрія Парубія та екс-глави Одеської ОДА Володимира Немировського. 

Нагадаємо, що  2 травня 2014 року відбулись масові заворушення в Одесі. Протистояння почалися у центрі міста на вулицях Грецькій, Дерібасівській, Грецькій площі, а згодом перейшли у гоніння проросійських колабораціоністів по більшій частині центра міста на їхнє місце дислокації, Куликове поле. 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+