Слухати

Суд у «справі Умерова» відмовився викликати свідків захисту

19 вересня 2017 - 14:30
Передбачається, що після обідньої перерви сам Ільмі Умеров виступить із заключним словом
Суд у «справі Умерова» відмовився викликати свідків захисту / Новини на Громадському радіо

Підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд Криму на черговому засіданні у справі одного з лідерів Меджлісу Ільмі Умерова 19 вересня допитав двох свідків сторони звинувачення, повідомляє проект Крим.Реаліі.

Спочатку суд за клопотанням «прокурора» Семенчука повторно допитав фахівця оперативно-технічної служби російської ФСБ Дениса Алуніна. Він відповів на кілька уточнюючих питань щодо огляду в присутності перекладача, слідчого і понятих відеозапису виступу Ільмі Умерова кримськотатарською мовою.

Після цього допитали Гліба Клешньова, який, згідно з матеріалами справи, був присутній в якості понятого при тому ж огляді відео. При цьому, як повідомила дочка Ільмі Умерова Айше, «єдине, що запам’ятав з інтерв’ю цей свідок, це те, що «людина на відео закликала повернути Крим Україні», але самих фраз не пам’ятає, про що говорилося все 40 хвилин інтерв’ю теж не може сказати і стверджує, що захід тривав близько години, хоча згідно з протоколом він тривав три години».

Після цього захист Умерова клопотав про виклик на допит іншого понятого, який брав участь в тому ж оперативно-розшуковому заході, Євгенія Алексєєва. Суд відмовив, мотивуючи тим, що ця людина зареєстрована в Пермі, а інформації про її нинішньє місцезнаходження немає.

Суд також відмовив адвокатам Умерова в повторному виклику перекладача Саледінова, для роз’яснення деяких обставин, які виявилися в ході допиту останніх двох свідків. Суддя відмовив, посилаючись на те, що перекладач вже раніше давав пояснення з усіх цих питань.

Суддя оголосив обідню перерву до 14:30.

Читайте також: «Ми не складемо руки і будемо триматися до кінця» — дружина Ільмі Умерова

Очікується, що в другій частині засідання захист Умерова подасть клопотання про допит ще одного фахівця. Після чого сторони можуть перейти до дебатів сторін. Також не виключено, що сам Ільмі Умеров виступить із заключним словом.

У 2016 році слідчі ФСБ Росії порушили проти Ільмі Умерова кримінальну справу. Російська влада в окупованому Криму звинувачує Ільмі Умерова в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії.

Читайте також: «Как бы мы не защищались, результат этих «умеровских сред» предрешен», — Ильми Умеров

Ільмі Умеров вважає порушену проти нього кримінальну справу політично мотивованою.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+