Слухати

У Львові представили п’єсу Сенцова, яку він написав в російській тюрмі (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

У Львові представили п’єсу Сенцова, яку він написав в російській тюрмі (ВІДЕО)

19 вересня 2017 - 21:52
П’єсу представили під час Міжнародного конгресу ПЕН-клубу на підтримку українського режисера, засудженого в Росії

У Львові, в рамках проведення Міжнародного конгресу ПЕН-клубу, пройшла акція на підтримку ув’язненого в Росії режисера, кримчанина Олега Сенцова, повідомляє проект «Крим.Реалії».

На сцені представили постановку за п’єсою Олега Сенцова «Номери». Її він написав, уже перебуваючи в російській в’язниці.

Як повідомляли «Факти», це перший драматургічний досвід режисера, про який він сам розповів в одному з листів, переданих з тюремного ув’язнення російському продюсеру Наталі Йозеф. П’єса їй сподобалася, і вона запропонувала поставити її в незалежному московському театрі документальної п’єси «Театр.doc».

Перший показ сценічної читки «Номерів» відбувся в театрі 30 листопада 2014 року. 

В п’єсі у героїв немає імен, тільки номери від 1 до 10. У вигаданому світі Олега Сенцова є і судді, головний з яких — Нуль. Все життя їх підпорядковане суворим правилам, але в один момент порядок поплутається. У світі чисел з’являється немовля, якому дається порядковий номер 11.

Український режисер Олег Сенцов під час окупації Криму підтримував рух за єдність України. Його заарештували 11 травня 2014 року Федеральна служба безпеки Росії за підозрою в тероризмі. 

25 серпня 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Сенцова до 20 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+