Слухати

Іспанія пропонує Каталонії автономне фінансування  / Новини на Громадському радіо

Іспанія пропонує Каталонії автономне фінансування

21 вересня 2017 - 16:28
Міністерство економіки Іспанії готове обговорити нові моделі фінансування Каталонії з лідерами регіону, якщо вони скасують плани проведення референдуму про незалежність

«Якщо плани щодо незалежності скасують, ми можемо говорити. Каталонія вже має значну автономію, але ми могли б говорити про реформу фінансування та інші питання», — сказав де Гіндос, — передає El Mundo. 

Іспанія має централізований бюджет. Регіони отримують квоти на охорону здоров’я, освіту та державну інфраструктуру. Каталонія з населенням 7,5 мільйонів людей отримує приблизно 1,5 мільярда євро на місяць з Мадрида на покриття основних послуг. Уряд Каталонії давно незадоволений розподіленням фінансування і вважає, що Мадрид має віддавати більше коштів. 

Нагадаємо, згідно з нещодавнім опитуванням каталонців, 41,1% жителів регіону підтримали незалежність від Іспанії, 49,9% – висловилися проти. Крім того, 70 відсотків респондентів сказали, що хочуть, аби питання щодо незалежності було врешті врегульоване і зникла невизначеність з цього приводу.

Лідер іспанського регіону Каталонія заявив, що наполягатиме на планах провести 1 жовтня референдум про незалежність від Іспанії, попри оголошення таких дій незаконними з боку центрального уряду і судів. Голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон 10 вересня оголосив, що до референдуму «все готово» і «каталонці зможуть голосувати». Всупереч протестові Мадрида, у Каталонії надрукували виборчі бюлетені, сформували списки виборців, облаштували виборчі дільниці.

Якщо більшість каталонців скажуть на референдумі «так», влада регіону пообіцяла проголосити незалежність протягом 48 годин. До регіону належить відоме туристичне місто Барселона. Каталонія, яка має статус «автономної спільноти», є частиною Іспанії з 15-го століття. Багато каталонців мають гіркі спогади про заборону на використання їхньої мови та інші утиски під час диктатури 1939-1975 років генерала Франсіско Франка.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+