Слухати

Московська поліція втрутилась у демонтаж креслення Шмайссера з пам’ятника Калашникову (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

Московська поліція втрутилась у демонтаж креслення Шмайссера з пам’ятника Калашникову (ВІДЕО)

22 вересня 2017 - 21:48
Поліція склала протокол на робітників, які зрізали з пам’ятника зброяру Калашникову креслення німецького автомату, схожого на АК-47. Зрізаний фрагмент вилучили

Це видно на відео, опублікованому каналом Life. Демонтаж розпочався лише через кілька днів після того, як новий пам’ятник було з помпою відкрито за участі російських високопосадовців.

Надвечір біля монументу з’явились робітники з болгаркою, які почали сточувати креслення з поверхні пам’ятника, а згодом — взагалі відрізали цей фрагмент.

Однак коли роботи було майже завершено, на місці події з’явилась московська поліція, яка, схоже, вирішила, що пам’ятник знищують вандали. Вона наказала працівникам зупинити роботи і склала протокол. Потім поліцейські забрали з собою в машину інструменти і фрагмент, що його уже відрізали від монументу. 

Як повідомляло раніше Громадське радіо, скульптори зобразили на пам’ятнику зброяру Михайлу Калашникову креслення німецького Sturmgewehr 44 (StG 44), розробленого за часів Другої світової війни німецьким конструкторським бюро Гуґо Шмайссера. Раніше історики закидали Калашникову, що саме StG 44 був праобразом його автомата АК-47. До того ж сам Шмайссер шість років провів у радянському полоні, інструктуючи радянських зброярів.

На творчу майстерню, що проектувала монумент, в соцмережах накинулись знавці військової історії, котрі звинуватили скульпторів у халтурі.

shcherbakov_vvichlyvyy_pamyatnyk.jpg

Салават Щербаков і ескіз пам'ятника "зеленому чоловічку" в Криму // ria.ru
Салават Щербаков і ескіз пам’ятника «зеленому чоловічку» в Криму
ria.ru

Салават Щербаков, автор пам’ятника Калашникову прокоментував історію агентству РБК: «Це дуже маленька фонова річ. Я навіть дивуюсь, як її роздивились. Ми її брали із джерел. І там, де ми її брали, написано «Автомат Калашникова». Щось із інтернету».

Пан Щербаков також є автором іншого відомого ура-патріотичного пам’ятника «зеленому чоловічку» в Криму. На пам’ятнику зображений російський вояк, дівчинка і кіт. Критики скульптора кажуть, що він і тут припустився помилки, адже солдат зображений з відкритим обличчям, а «зелені чоловічки» під час анексії Криму завжди були в масках. Адже військові, що анексували Крим, тривалий час приховували, що належать до російської армії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+