Слухати

На пам’ятнику Калашникову в Москві зобразили креслення німецького автомата / Новини на Громадському радіо

На пам’ятнику Калашникову в Москві зобразили креслення німецького автомата

22 вересня 2017 - 00:05
Скульптори зобразили на пам’ятнику зброяру Михайлу Калашникову креслення німецького Sturmgewehr 44 (StG 44). Раніше Калашникову закидали, що саме StG 44 був праобразом його автомата АК-47

kalashnykov-monument_0.jpg

Креслення німецької штурмової гвинтівки на пам'ятнику російському конструкторові // Facebook Yuri Pasholok
Креслення німецької штурмової гвинтівки на пам’ятнику російському конструкторові
Facebook Yuri Pasholok

Через кілька днів після відкриття в Москві пам’ятника зброяру-винахіднику Михайлу Калашникову військові історики помітили, що на монументі зображене креслення німецької штурмової гвинтівки, в плагіаті якої звинувачували російського конструктора.

stg-44.jpg

StG-44, дітище Хуґо Шмайссера // wikipedia.org
StG-44, дітище Хуґо Шмайссера
wikipedia.org

На одній з частин монументу помітили зображення штурмової гвинтівки Sturmgewehr 44 (StG 44), що була розроблена конструкторським бюро Хуґо Шмайссера в роки Другої світової війни.

Зовні вона схожа на АК-47. Водночас російські військові історики заперечують факт прямого запозичення. Вони доводять, що був використаний лише принцип роботи, але деякі новаторські технічні рішення для АК-47 Калашников знаходив самотужки.

В коментарях у соціальній мережі є прихильники двох точок зору: одні кажуть, що це помилка, а інші наполягають на свідомому знущанні.

Монументальна композиція, автором якої є скульптор Салават Щербаков, складається з кількох фігур і розташована в Москві на розі вулиць Садово-Каретної та Долгоруковської. 

Раніше повідомлялося, що зброярський концерн «Калашников» розробив спеціальну машину «Щит» для потреб поліції. 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+