Слухати

Миротворці ООН дозволять провести вибори в ОРДЛО – Волкер

23 вересня 2017 - 17:00 52
За словами спецпредставника США з питань України, за умов ефективного міжнародного моніторингу, організація місцевих виборів можлива

Спецпредставник США з питань України Курт Волкер вважає, що введення на Донбас миротворців ООН дозволить забезпечити умови для проведення в ОРДЛО місцевих виборів.

В інтерв’ю «Дзеркалу тижня», опублікованому 23 вересня, Волкер зазначив, що вибори неможливі допоки Україна не отримає необхідного доступу до цієї території.

«Це одна з причин гальмування мінського процесу: з одного боку, є домовленість провести вибори, з іншого – за нинішніх умов їх проведення нереальне. Якщо буде знайдено прийнятний шлях залучення міжнародних миротворчих сил, тоді з’явиться безпековий інструмент, засіб фізичного контролю території. За таких умов, за умов ефективного міжнародного моніторингу, організація місцевих виборів можлива», – зазначив Волкер.

Спецпредставник США переконаний, що миротворчий контингент має бути розміщений на всій території Донбасу, зокрема і вздовж українсько-російського кордону.

Читайте також: Чи братимуть російські військові участь в миротворчій місії ООН на Донбасі?

Президент Росії Володимир Путін на початку вересня змінив свій попередній спротив ідеї введення на Донбас миротворців ООН, із якою вже давно виступає Україна, і виступив із власною пропозицією, за якою, зокрема, ця місія мала б розташуватися виключно на лінії розмежування і ні на яких інших територіях.

Після того, як цю ідею відкинули Україна і низка західних країн, Росія дещо змінила формулювання, погодившись на миротворців не тільки безпосередньо на самій лише лінії контакту, але й далі виступає проти контролю цієї місії над кордоном.

Читайте також: Миротворці ООН на всій території окупованого Донбасу: підсумки зустрічі президента з генсеком ОБСЄ

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+