Слухати

У міс Туреччини відібрали корону через «політичний» твіт  / Новини на Громадському радіо

У міс Туреччини відібрали корону через «політичний» твіт

23 вересня 2017 - 17:46
Організатори «Міс Туреччина» забрали корону у переможниці після того, як звернули увагу на один із її минулих твітів

У переможниці конкурсу «Міс Туреччина», 18-річної Ітір Есен, організатори відібрали корону через пост, присвячений минулорічній спробі перевороту, передає BBC Україна.

У ньому вона порівняла свою менструацію із кров’ю, пролитою під час тих подій.

«Цього ранку в мене місячні — на відзнаку дня жертв 15 липня. Я відзначаю цей день кровотечею, яка репрезентує кров наших жертв», — написала Есен.

Суперечливий твіт з’явився на її сторінці до річниці спроби перевороту, яка сталася 15 липня. Під час тих подій загинули 250 людей.

Організатори конкурсу назвали це «неприйнятним» і підтвердили своє рішення дискваліфікувати учасницю за кілька годин після її перемоги.

Вони також заявили, що не знали про суперечливий пост до церемонії нагородження, що пройшла у четвер, 21 вересня, у Стамбулі.

Але довідавшись про нього, вони провели довгу зустріч, на якій обговорили ситуацію і переконалися, що твіт справді належить переможниці.

У п’ятницю, 22 серпня, вони оголосили про рішення відкликати титул.

«Нам прикро повідомити, що цей твіт належить Ітір Есен. Для «Організації Міс Туреччина» є неможливим підтримати такий пост, адже вона представляє Туреччину перед світом і впливає на її імідж», — зазначили організатори.

Пані Есен відреагувала на це, написавши в Instagram: «Хочу сказати, що як 18-річна дівчина і не мала політичних цілей, поширюючи цей пост».

«Мене виростили в повазі до батьківщини та своєї нації», — додала вона і вибачилася за те, що її «не зрозуміли».

Тепер на конкурсі «Міс Всесвіт» Туреччину представлятиме віце-міс Аслі Сумен.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+