Слухати

ООН: 10 осіб досі вважаються зниклими безвісти в анексованому Криму

25 вересня 2017 - 16:36 58
За даними ООН, семеро з них зникли у 2014 році, двоє – у 2015 році, один – у 2016 році

ООН оприлюднила доповідь щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.

У доповіді йдеться зокрема про те, що Управління верховного комісара ООН із прав людини задокументувало 10 випадків зникнення людей, яких досі не знайшли, в анексованому Росією Криму.

«УВКПЛ документально зафіксувало 10 випадків, у яких зниклі особи дотепер не знайдені. Це шість кримських татар, троє етнічних українці й одна особа російсько-татарського походження; усі вони – чоловіки. Семеро зникли у 2014 році, двоє – у 2015 році, один – у 2016 році», – сказано у документі.

Автори звіту зазначають, що найбільше насильницьких зникнень відбулося в березні 2014 року, коли в Криму викрали щонайменше 21 людину. Серед них – проукраїнські активісти, журналісти, кримські татари, колишні і чинні українські військові.

ООН наголошує на тому, що станом на 12 вересня з десяти справ стосовно вищезгаданих осіб, зниклих безвісти, кримінальне розслідування триває тільки в одній.

«Слідство у шести справах призупинено через неможливість установити підозрюваних, а у трьох справах жодних слідчих дій не проводилося, тому що про зникнення, як стверджується, ніхто не заявляв»,  сказано у звіті ООН.

Серед обставин, які можуть свідчити про політичні мотиви інших п’яти випадків, у доповіді названо те, що зниклі були проукраїнськими активістами або мали зв’язки з Меджлісом кримськотатарського народу.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+