Слухати

З моменту набуття чинності закону про амністію суди амністували 29 АТОшників з 1722

25 вересня 2017 - 17:55
За формальними ознаками під дію закону підпадають 1722 особи, з яких 1195 мають статус УБД

7 вересня 2017 року набув чинності закон України «Про амністію у 2016 році».

Закон підлягає виконанню упродовж 3 місяців з дня набрання ним чинності, тобто до 7 грудня 2017 року.

Станом на 22 вересня 2017 року судами ухвалено всього 29 вироків із звільненням осіб від відбування призначеного покарання у зв’язку із амністією. Про це інформує прес-служба Генпрокуратури.

Згідно з оперативною інформацією військових прокурорів, за формальними ознаками під дію закону підпадають 1722 особи (учасники АТО), з яких 1195 мають статус учасника бойових дій.

У Генпрокуратурі наголошують на тому, що дія закону поширюється, насамперед, на найбільш незахищені та соціально вразливі категорії підсудних та засуджених, проте окреме місце відведено звільненню від відбування покарання осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

«Ураховуючи, що Закон підлягає виконанню упродовж 3 місяців з дня набрання ним чинності, тобто до 07.12.2017, орієнтуємо Міністерство юстиції України, Міністерство оборони України, підсудних (засуджених), та їх захисників, законних представників на необхідність звернення до суду з відповідними клопотаннями та поданнями з метою захисту прав та інтересів осіб, що підпадають під дію Закону, а суди – на оперативний розгляд справ вказаної категорії, щоб права жодної людини не були порушені», — наголошують у відомстві. 

Нагадаємо, згідно з законом, амністія поширюється тільки на тих, хто не здійснював тяжких та особливо тяжких злочинів.

Зокрема, амністія поширюється на неповнолітніх, вагітних жінок, тих, які мають неповнолітніх дітей або дітей-інвалідів, самих інвалідів, хворих на туберкульоз, СНІД, онкологічні захворювання, пенсіонерів, ветеранів війни та учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Крім того, звільняються засуджені особи, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, які брали безпосередню участь в АТО, отримали статус учасника бойових дій.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+