Слухати

Кіберполіція запроваджує в Україні глобальну систему сповіщення про загрози

26 вересня 2017 - 13:49
Кіберполіції отримала систему для екстреного реагування в умовах надзвичайних ситуацій, яка может інформувати про загрози через SMS, телефонний зв'язок або e-mail
Кіберполіція запроваджує в Україні глобальну систему сповіщення про загрози / Новини на Громадському радіо

Компанія lifecell передала на безоплатній основі департаменту Кіберполіції систему власної розробки для екстреного реагування в умовах надзвичайних ситуацій Emergency Notification System (ENS) під час прес-конференції у вівторок, передає «Інтерфакс-Україна».

«ENS дає змогу локалізувати кіберзагрозу й уникнути розповсюдження. У період тестування системи працівниками кіберполіції вже вдалося уникнути кіберзагрози в одній із корпорацій. Співробітники, які отримали сповіщення, протягом п’яти хвилин змогли поширити інформацію про загрозу серед своїх колег», — повідомив начальник департаменту кіберполіції Сергій Демедюк під час прес-конференції.

Департамент кіберполіції та lifecell також підписали меморандум про співпрацю.

Як уточнив Демедюк, у базі кіберполіції містяться 560 суб’єктів державного та приватного сектора, третина з яких уже дала згоду працювати через таку систему. Він також зазначив, що 15 компаній державного сектора надали згоду й інформацію для роботи через систему.

«Однак повідомлення надходитимуть не всім, остільки можуть містити інформацію для службового користування», — уточнив він.

До системи зможуть приєднатися і приватні клієнти. Для цього їм доведеться надати деякі персональні дані. «Можна обирати канали за пріоритетністю — через SMS-інформування, телефонний зв’язок або електронну пошту. Впродовж трьох хвилин співробітники отримують інформацію», — сказав Некрутов.

На сайті кіберполіції буде розміщено форму, через яку можна підключитися до системи. Однак система буде доступна лише для тих, хто використовує статичну IP-адресу.

«Система матиме й комерційну складову. До неї зможуть підключитися також сім’ї, окремі громадяни для сповіщення в разі не тільки кібератаки, а й інших надзвичайних ситуацій», — зазначив головний виконавчий директор lifecell Ісмет Язиджи.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+