Слухати

Клімкін розказав, коли з’являться миротворці на Донбасі

26 вересня 2017 - 08:33
Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що це має бути справжня і ефективна миротворча місія
Клімкін розказав, коли з’являться миротворці на Донбасі / Новини на Громадському радіо

Зі слів чільника вітчизняного МЗС, після голосування по «технічній» резолюції потрібно «плюс-мінус півроку» для розміщення миротворців.

Україна вже підготувала проект резолюції Ради Безпеки ООН про миротворчу місію на Донбасі, проте внесе його спільно з партнерами та після погодження із країнами G7, Євросоюзом, Китаєм тощо. Таку заяву зробив міністр закордонних справ Павло Клімкін, передає ICTV.

«Це має бути справжня і ефективна миротворча місія. І збираємося ми це зробити разом з нашими друзями і партнерами. Оскільки це – єдиний шлях… Спочатку – спільна позиція з «Великою сімкою», з Європейським Союзом, з усіма країнами. Китай теж дуже важливий, я провів майже годину з китайським міністром, щоб пояснити усі нюанси. І лише потім ми підемо з нашою резолюцією. Але це буде спільна резолюція, а не лише наша», – наголосив Клімкін та пояснив, що спочатку Радбез ООН має угодити «технічну» резолюцію.

«Вона дасть лише поштовх. Вона не буде містити мандату усієї місії. І після цієї резолюції, або паралельно з нею, оскільки це дипломатична і політична техніка, буде місія, яку Генеральний секретар ООН спрямує для того, щоб зрозуміти, які реально потрібні засоби та сили, в яких часових рамках, щодо організації процесу», – додав він.

Зі слів чільника вітчизняного МЗС, після голосування по «технічній» резолюції потрібно «плюс-мінус півроку» для розміщення миротворців. Він уточнив, що узгодження потрібні, аби Росія потім не змогла послабити мандат місії: «У нас є проект резолюції. Він погоджений з усіма нашими друзями і партнерами. Ми його внесемо саме тоді, коли у нас буде спільна позиція не лише з нашими друзями, а й з усіма основними гравцями. І коли Росія не зможе на усі 100% розпочати гру, як завжди вона робить, – на створення умов для послаблення мандату місії».

Нагадаємо, напередодні Україна і Канада обговорили питання введення миротворців ООН на Донбас.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+