Слухати

Прокуратура: рішення Апеляційного суду «ганебне», Лавринович може втекти / Новини на Громадському радіо

Прокуратура: рішення Апеляційного суду «ганебне», Лавринович може втекти

27 вересня 2017 - 21:37
Старший прокурор ГПУ Олексій Донський телефоном коментує Громадському радіо звільнення екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича

aleksey_donskoy.jpg

Алексей Донской // Громадське радіо
Олексій Донський
Громадське радіо

Олексій Донський різко засудив рішення Апеляційного суду Києва, що дозволяє екс-мінстру юстиції Олександру Лавриновичу вийти на свободу із СІЗО:

«Ми вважаємо, що ті докази, які у нас зібрані підтверджують підозри. Тому рішення Печерського суду мало бути залишено в силі. Це з точки зору закону та доказів. Але головна суддя вже раніше відпустила беркутівця, який потім втік. Через це наш департамент вніс її до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Також був відпущений ще один співробітник «Беркуту», який більше 1,5 року знаходився в розшуку. Тому від неї ми могли очікувати різних речей. 

Ми не бачили рішення та пояснення, але вважаємо його просто ганебним. Як тільки побачимо мотивацію, зможемо далі коментувати. З точки зори неочікуваності з приводу головуючої, яка вже неодноразово допускала подібні речі, можна очікувати всього, що завгодно. 

Ми неодноразово підкреслювали наявність ризику втечі Лавриновича. Особливо враховуючи факт, що троє підозрюваних по цій справі вже втекли. Я говорю про Богатиря та Януковича. Ризик втечі є дуже високим. Тому усю відповідальність за можливу втечу Лавриновича або перешкоджання у інший спосіб буде нести ця колегія суддів. Ми зробили все від нас залежне», — повідомив телефоном Старший прокурор ГПУ Олексій Донський в ефірі Громадського радіо.

Раніше Громадське радіо повідомляло, що Апеляційний суд Києва прийняв скаргу адвоката екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича і відмінив рішення Печерського суду про запобіжні заходи у вигляді арешту на два місяці. 

5 вересня Екс-міністра юстиції заарештували на 60 днів без будь-якої альтернативи. Колишній міністр юстиції України Олександр Лавринович з 1 вересня є підозрюваним у кримінальному провадженні«про конституційний переворот в Україні у 2010 році». ГПУ підозрює екс-президента Віктора Януковича, екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича та його заступника у справі Конституційного перевороту 2010 року, який привів до захоплення державної влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень Президента України. Прокурор Департамента спецрозслідувань Генпрокутатури України Олексій Донський поділився подробицями по справі Лавриновича в ефірі Громадського радіо.  

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+