Слухати

Зброю до Південного Судану могла продавати одна із 6 компаній спецімпортерів, окрім «Укрінмашу», — Слюсаренко

28 вересня 2017 - 22:00
Очільник держпідприємства «Укрінмаш» в ефірі Громадського радіо повідомив про те, що в Україні існує 6 компаній спецімпортерів, уповноважених на торгівлю зброєю та товарами подвійного призначення

Зброю до Південного Судану могли продавати інші компанії, окрім держпідприємства «Укрінмаш».

Про це в ефірі Громадського радіо заявив очільник державного підприємства «Укрінмаш» Сергій Слюсаренко.

«В Україні існує шість компаній спецімпортерів, які уповноважені урядом на торгівлю зброєю та товарів подвійного призначення («Укрінмаш», «Спецтехноекспорт», «Укрспецекспорт», «Укроборонсервіс», «Таско», «Прогрес»). Тобто в Україні є шість компаній-спецекспортерів, які можуть займатися тим самим, що й «Укрінмаш», — зазначив він.

Водночас у відповідь на питання про те, чи постачав «Укрінмаш» зброю до Південного Судану, Сергій Слюсаренко сказав: «відповідь буде ні».

«Я уповноважений говорити за ту компанію, яку очолюю, і ми дійсно підтверджуємо, що в 2014 році компанія „Укрінмаш“ не постачала зброї до Судану, у 2015, 2016 в Amnesty International нічого не сказано про поставки до Південного Судану, це є в звіті дещо іншої організації», — додав очільник держпідприємства «Укрінмаш».

1_16.jpg

Експорт зброї, здійснений Україною у 2014 році  //
Експорт зброї, здійснений Україною у 2014 році

3_0_0.png

Обсяги міжнародних передач зброї, здійснених Україною у 2015 році //
Обсяги міжнародних передач зброї, здійснених Україною у 2015 році

2_16.jpg

Експорт зброї, здійснений Україною у 2016 році //
Експорт зброї, здійснений Україною у 2016 році

Зазначимо, що раніше журналісти Громадського радіо знайшли скріншоти, зроблені з інтернет-кешу Державної служби експортного контролю. Зокрема, йдеться і про звіти щодо постачання зброї Україною у 2014, 2015, 2016 роках.

Згідно з цими звітами, вивіз зброї був здійснений. Так у 2014 році у Південний Судан були поставлені важкі кулемети — 62 одиниці, у 2015 році — бойові вертольоти у кількості п’яти штук, у 2016 році до Південного Судану були поставлені легкі та важкі кулемети.

За словами Слюсаренка, дані служби експортного контролю — це комплексна інформація, яка є результатом діяльності всіх компаній-експортерів.

«Я, на жаль, не маю доступу до діяльності наших інших компаній, які є на цьому ринку, тому що на деяких ринках у нас між собою є певна конкуренція, й інформація є закритою», — пояснив він.

Нагадаємо, 25 вересня міжнародна організація Amnesty International заявила, що Україна причетна до незаконних поставок зброї до Південного Судану.

Зокрема, у організації повідомили про те, що у 2014 році «Укрінмаш» підписав контракт з ОАЕ на поставку тисяч кулеметів, мінометів, РПГ і мільйонів боєприпасів до Південного Судану.

Пізніше прес-секретар Amnesty International Марія Гур’єва в ефірі Громадського радіо заявила про те, що насправді наразі невідомо, чи дійсно українська зброя була поставлена до Південного Судану.

«Насправді дослідження стосується участі однієї з британських компаній у постачанні зброї до Південного Судану. Але під час дослідження випливли факти того, що українські державні компанії, зокрема «Укрінмаш», підписували через посередників договори з компаніями в Арабських Еміратах та Великій Британії, а ці контракти вели до того, що керівництво Південного Судану мало отримати українську зброю», — сказала вона.

Український постачальник зброї «Укрінмаш» підтвердив Громадському радіо підписання контракту на постачання зброї до Південного Судану, проте заявив, що поставок не відбувалося

Зокрема, представник «Укрінмашу», який відмовився називатися, сказав у коментарі Громадському радіо, що контракт на постачання зброї до Південного Судану компанія дійсно підписувала у 2014 році. Він додав, що Організація Обєднаних націй не накладала ембарго на постачання зброї. Проте, як повідомив представник «Укрінмашу», контракт, пов’язаний із Південним Суданом не був виконаний через початок бойових дій в Україні.

З повною версією розмови з очільником державного підприємства «Укрінмаш» Сергієм Слюсаренком можна ознайомитися за посиланням

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+