Слухати

В польському магазині встановили дискримінаційне попередження до українців про перевірку на виході / Новини на Громадському радіо

В польському магазині встановили дискримінаційне попередження до українців про перевірку на виході

29 вересня 2017 - 14:38
Звернення до українців встановленою над касами у магазині Bimex у місті Барлінек Західнопоморського воєводства Польщі

«Увага! Кожен громадянин України, пройшовши касу піддається перевірки», — написано на табличці польською та українською мовами.

Фото оприлюднила користувачка Facebook під нікнеймом Zuza Szol, передає Польське радіо.

Про справу повідомили в Центр з моніторингу расової та ксенофобської поведінки, — передає портал natemat.pl.

Портал Wirtualna Polska взяв коментар у власника магазину Єжи Бітеля. Він пояснив, що табличку було встановлено після того як громадянин України вкрав дві сумки продуктів. Там сказали, що напис, на прохання власника, переклали українці, котрі працюють в магазині.

«Насправді вона висіла добу, але її вже знято. Я сказав зробити її (табличку — ред.) під впливом імпульсу, надто швидко. Не таким мав бути зміст таблички. Щиро вибачаюся перед усіма, хто почувається ображеним. Таблички з таким змістом не може бути», — сказав він.

Бітель стверджує, що табличка з подібним написом висіла там протягом 30 років «і ніколи не було жодних скарг».

Нагадаємо, у Польщі працює приблизно 1,2 млн українців. У найближчі роки число працівників зі сходу буде збільшуватися.

Як повідомляло Громадське радіо, у п’ятницю, 29 вересня Сейм Польщі схвалив закон про становлення детальних правил співпраці між Польщею та Україною щодо питання реадмісії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+